Neděle 27. listopadu 2022, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Krejčího uzemnil dělbuch, pak přihrál na oba góly Sparty

Sport

  23:25
PRAHA - Na konci zápasu s Ostravou byl za hrdinu. Záložník Sparty Ladislav Krejčí měl největší podíl na vítězství 2:0 vedoucího týmu fotbalové ligy, protože přihrál na oba góly domácích.

Bohemians 1905 - Sparta Praha, hráč Sparty Ladislav Krejčí (vpravo) se raduje z prvního gólu se spoluhráčem Manuelem Pamičem foto: ČTK

Škoda, že Krejčího povedený večer začal na Letné tak špatně. Hned na jeho začátku padl devatenáctiletý hráč k zemi poté, co u něj v bezprostřední blízkosti zahřměl ohlušující dělbuch, Krejčí se v rohu hřiště jen těžko zvedal zpátky na nohy.

Na svědomí měl incident jeden z výtržníků v domácím kotli. Část diváků na hlavní tribuně dokonce začala směrem k tribuně za brankou skandovat: Hovada, hovada! „Dost dobře nechápu, jak to někdo může udělat,“ kroutil hlavou kouč Sparty Martin Hašek.

Pyrotechnickou aktivitou dlouho zastiňovali domácí fanoušci i dění na trávníku, až jim hlasatel v druhé půli musel začít hrozit předčasným ukončením zápasu. Naopak jindy obávání příznivci Baníku působili poměrně krotce.

Krejčí výtržníky omlouval

Přesto se hráči po závěrečném hvizdu vydali poděkovat i k místům, odkud dělbuch na hřiště vyletěl. Také Krejčí stál v řadě tleskajících sparťanů. „Oni to asi tak nechtěli udělat. Prostě se stalo a dál bych se v tom nepitval,“ projevil tolerantní postoj. Ani trenér Hašek nenabádal hráče, aby místo aplausu pro ochozy zašli do kabiny.

"Když utkání skončilo, měl jsem radost z vítězství a přiznám se, že jsem zapomněl na dělobuchy. Vnímám to jako selhání jednotlivce a asi by bylo nepřiměřené za to trestat všechny."

Ve Spartě se pokusí vypátrat toho, kdo má celý incident na svědomí. "Určitě projdeme záznamy z kamerového systému," uvedl mluvčí klubu Ondřej Kasík.

Autor:

Mohlo by vás zajímat