Pátek 24. května 2024, svátek má Jana
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Laštůvka bude mimo jen 14 dní

Sport

  13:52
BOCHUM - Dva týdny bude fotbalistům Bochumi chybět český brankář Jan Laštůvka, který si v sobotním utkání proti Hertě Berlín poranil stehno.

Jan Laštůvka si od fotbalu odpočine zhruba 2 týdny. foto: ČTK

Dnešní vyšetření odhalilo na zadním stehenním svalu pětadvacetiletého gólmana centimetrovou prasklinu a lékaři mu nařídili týden absolutního klidu.

Uvozovky dolníVe čtvrtek nebo pátek můžu zkusit šlapat na kole. Když se to bude dobře hojit, tak bych možná mohl chytat za dva týdny doma proti Duisburgu.Uvozovky horní
                                                                                  Jan Laštůvka

Nenaplnily se tak první prognózy, podle kterých by mohl v brance absentovat až šest týdnů. Laštůvka zatím vynechá jen úterní zápas ve Wolfsburgu, po němž má bundesliga krátkou přestávkou a pokračuje až o dalším víkendu. "Myslel jsem, že bych ve Wolfsburgu chytat mohl, ale pořád to bolí a asi by to nešlo. Doufám, že Duisburg už ale stihnu," uvedl Laštůvka.

Bývalý brankář Ostravy, Fulhamu a Doněcku, odkud v Bochumi hostuje, se nezaviněně zranil po souboji s protihráčem v druhé půli sobotního zápasu s Herthou Berlín a dvacet minut před koncem musel střídat.

Autor: