22. listopadu 2012 8:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Lavička: Kvalitu mají i náhradníci Lyonu

Vítězslav Lavička | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vítězslav Lavička | foto: ČTK

PRAHA Spartě stačí k postupu do jarní fáze Evropské ligy bod. Ten může získat už ve čtvrtek, kdy hostí sedminásobného mistra Francie Lyon. Jeho největší hvězdy však budou odpočívat. Hrát na remízu však kouč Letenských Vítězslav Lavička nechce. "Bylo by to zrádné," vysvětluje.

Lyon přijel bez řady hráčů základní sestavy. Je to výhoda?
Aktuální soupisku jsem viděl. Hráčům jsme Lyon představili už v úterý a teď budeme muset udělat pár změn. Ale pro nás se nic nemění. Oni sice nastoupí v pozměněné sestavě, ale mají široký kádr. Kvalitu mají i náhradníci.

Je zrádné to, že se náhradníci budou chtít blýsknout?
Tímhle směrem nepřemýšlíme. Chceme se soustředit na sebe. Rádi bychom ukázali Evropě i našim fanouškům, že jsme schopni se měřit s tak kvalitním týmem jako Lyon. A taky doufám, že na Spartě bude atmosféra jako v předchozích zápasech Evropské ligy.

K postupu stačí remíza, ale sám tvrdíte, že na ni se upínat nesmíte.
Víme, že bod nám postup garantuje. Ale to je zrádné. Každopádně pro postup uděláme všechno, i když k zápasu i soupeři máme velký respekt.

Co jste si vzali z prvního zápasu v Lyonu, kde jste prohráli dva jedna?
Lyon tehdy vyhrál zaslouženě. Dostal nás pod tlak, protože naše obrana nebyla dost aktivní a moc jsme toho neudělali ani v útoku. Zlepšili jsme se až v posledních dvaceti minutách. To je návod, kudy vede cesta k úspěchu. Musíme být aktivní a agresivní.

Postoupit byste mohli i v případě porážky. Ale to by vám musel nahrát výsledek zápasu Kirjat Šmona - Athletic Bilbao. Ten však UEFA z bezpečnostních důvodů odložila. Jak to berete?
V takovéhle situaci jde fotbal stranou. Tam se teď dějí mnohem důležitější věci.

Ale asi jste rádi, že zápas v Izraeli už máte za sebou, že?
Z toho pohledu, co se tam teď děje, jsme rádi.

Nemůže být výhodou, že hráči se během zápasu nebudou moci upínat na výsledek souběžně hraného utkání?
Svým způsobem ano. Ale i kdyby se v Izraeli hrálo, tak bychom se druhým zápasem nezabývali. Pro nás je podstatný náš zápas, po kterém chceme slavit postup.

Petr Šedivý, vrb

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!