Sobota 27. července 2024, svátek má Věroslav

jen za 49  Kč / 1. měsíc

Leicester zachránil v závěru utkání remízu a posunul se na druhé místo, City kvůli koronaviru nehrají

Wilfried Zaha slaví branku proti Leicesteru. foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Leicesteru zachránili v anglické lize v duelu s Crystalem Palace remízu 1:1 až v závěru poté, co v úvodu zápasu neproměnili penaltu. V tabulce jsou druzí jen o skóre před Evertonem, jehož večerní zápas proti Manchesteru City byl kvůli nákaze koronavirem v týmu soupeře odložen.
  18:20aktualizováno  21:13

Leicester se musel spokojit s dělbou bodů podruhé za sebou. V 19. minutě mohl přitom jít do vedení, Kelechi Iheanacho ale z nařízené penalty brankáře domácích Vicenteho Guaitu nepřekonal. Po přestávce poslal Crystal Palace do vedení Wilfried Zaha a hosté, kteří budou příštím soupeřem pražské Slavie v Evropské lize, vyrovnali až v 83. minutě zásluhou Harveyho Barnese.

„V prvním poločase jsem si nevypracovali moc šancí a jejich gól nás srazil,“ uvedl Barnes v rozhovoru po zápase. „Každý zápas chceme vyhrát, ale když už to nejde, nechceme aspoň prohrát. Máme za sebou náročný program, uhráli jsme pár skvělých výsledků, takže jsme spokojení s tím, kde v tabulce jsme,“ dodal.

Wilfried Zaha slaví branku proti Leicesteru.
Jamie Vardy zařídil Leicesteru proti Manchesteru United brankou v 86.minutě.

Crystal Palace nedokázal vyhrát v lize popáté za sebou a je třináctý. Předvedl však zlepšení oproti předchozím zápasům, v nichž schytal debakly s Liverpoolem (0:7) a Aston Villou (0:3).