Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch
130 let

Lidovky.cz

Liberci pouhá účast ve finále nestačí

Sport

  9:27
PRAHA - Dva týmy v rozdílném rozpoložení se střetnou dnes ve finále Poháru ČMFS. Zatímco Slovan Liberec postupem do finále už splnil svůj úkol a zajistil si účast v Poháru UEFA, fotbalisté Sparty se budou snažit částečně zachránit pokaženou sezonu.

Trenér Škorpil a útočník Nezmar z Liberece. foto: ČTK

Naděje na zisk titulu už mají minimální, a tak se budou snažit zažehnat nebezpečí, že poprvé od roku 2002 budou bez některé z trofejí. V sobotu se oba týmy střetnou znovu v posledním ligovém kole.

Sparťané od roku 2001 pravidelně střídají sezony, v nichž vyhrávají ligu a domácí pohár. Mistrovské tituly získávají tradičně v lichých letech, v sudých s výjimkou sezony 2001/02 si náladu spraví vždy v druhé nejvýznamnější soutěži. Loni se jim jako prvnímu týmu v samostatné české historii podařilo získat double.

Letos se jim to stále ještě může povést znovu, ale podobný cíl je už hodně vzdálen. O to více hodlá nejbohatší český klub vsadit na úterní finále, v němž už mužstvo nepovede trenér Michal Bílek. Vaz mu zlomily dvě poslední ligové prohry a přestože sám měl v plánu odejít až po sezoně, v neděli byl na zbývající dvě utkání nahrazen Jozefem Chovancem.

Liberečtí budou vystupovat na Strahově jako domácí, ale pražská půda spíše dělá z favorita přes současné potíže soupeře. Jenže Severočeši mohou hrát v klidu. V lize se zachránili už počátkem jara, účast v Poháru UEFA si vybojovali samotným postupem do finále, protože Sparta jde do předkola Ligy mistrů. Každý další úspěch Slovanu bude nad plán.

Zápas začne v 17:00 na stadionu Evžena Rošického na Strahově, kde se pohárové finále odehraje možná naposledy. Už letošní zápas se měl uskutečnit na novém stadionu v Edenu, ale nakonec z toho z bezpečnostních důvodů sešlo. Zápas vysílá přímo ČT2.

Autor:

Svatý grál na suchou kůží na nohou. Přečtěte si, co vám pomůže!
Svatý grál na suchou kůží na nohou. Přečtěte si, co vám pomůže!

30 uživatelů eMimina mělo možnost otestovat krém na nohy od Manufaktury z kolekce Louka. Pomohl vám na suchou a hrubou pokožku chodidel? Přečtěte...