17. července 2014 8:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Liberec straší bilance se Slováky, do Evropské ligy chce i Boleslav

Liberecký obránce Jiří Fleišman | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Liberecký obránce Jiří Fleišman | foto: ČTK

MLADÁ BOLESLAV/KOŠICE  Další dva české fotbalové týmy vstupují do pohárové kvalifikace. Po Spartě, která v úterý v 2. předkole Ligy mistrů smetla Tallinn 7:0, čeká dnes utkání rovněž 2. předkola Evropské ligy Liberec a Mladou Boleslav.

Před ostrým startem sezony Liberec zneklidňuje statistika. Třináct let a osm zápasů žádný z českých týmů v evropských pohárech nedokázal v normální hrací době porazit svého východního souseda. Zlomí nezdary severočeský tým, který hraje v Košicích?

EVROPSKÁ LIGA

Košice – Liberec

  • 2. předkolo, 17:00
  • Rozhodčí: Jesús Gil Manzano - Ángel Nevado Rodríguez, Marcos Álvarez Moreno (všichni Šp.)

Mladá Boleslav - Široki Brijeg

  • 2. předkolo 19:00 (Nova Sport)
  • Rozhodčí: Said Ennjimi - Frédéric Cano, Cédric Schurra (všichni Fr.)

"Je třeba soupeře respektovat, ale naše zkušenosti by pro nás měly být výhodou," míní trenér Samuel Slovák. Liberec v uplynulé sezoně prošel až do jarní vyřazovací fáze.

Střet českého a slovenského fotbalu je o to pikantnější, že Košice vede český kouč Radoslav Látal a Liberec trenér Slovák – jménem i národností. V českém týmu je navíc šest hráčů ze Slovenska. "Věřím, že budou mít o to větší motivaci," říká záložník David Pavelka.

Bosňané s Čechy prohrávají

V minulých letech Slavia hrála třikrát 0:0 se Žilinou, Liberec se stejným soupeřem dvakrát prohrál 1:2 a Sparta 0:2 a 0:1. Poslední výhru si v roce 2001 připsal právě Liberec, který tehdy porazil Slovan Bratislava 2:0. Odvetu sice prohrál 0:1, ale i tak v tehdejším Poháru UEFA postoupil.

To Mladá Boleslav hostí soupeře z Bosny, jejíž týmy s těmi českými prohrávají. A proti Širokému Brijegu je favoritem. "Je to houževnatý soupeř s dobře organizovanou obranou a je efektivní směrem dopředu," varuje však kouč Karel Jarolím.

hav, min

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!