Neděle 4. června 2023, svátek má Dalibor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Lidové noviny připomenou fotbalové legendy. Od čtvrtka vychází seriál Češi na Euru

Sport

  16:59
PRAHA - Ve čtvrtek začne jedinečný historický seriál Lidových novin z s názvem Češi na Euru. Projekt provede čtenáře příběhy českých i československých fotbalových hvězd, kteří se zúčastnili soutěže mezi lety 1960 až 2012. Každý den od až do soboty 11. června budou v deníku vycházet také unikátní fotografie.

Češi na Euru. Unikátní seriál Lidových novin o fotbalových legendách. Vzdají tak hold třeba i Antonínu Panenkovi. foto: Lidové noviny

Hned na prvním Euru v roce 1960 získali Češi bronz. O šestnáct let později pak český tým v Bělehradu vybojoval zlato. Za úspěchem tehdy stál legendární „vršovický dloubák“ Antonína Panenky. Jak se tehdy odměnili mocní fotbalistům za mimořádný výkon?

Triumfy i pády v podobě průřezu českou fotbalovou historií na mistrovství Evropy začne již ve čtvrtek 2. června připomínat unikátní seriál Lidových novin Češi na Euru.

Češi na Euru. Unikátní seriál Lidových novin o fotbalových legendách

Čtenáři si tak budou moct každý den, až do soboty 11. června, připomínat největší české hvězdy, fotbalové kuriozity a velké úspěchy i pády. Součástí každého dílu budou fotografie z mistrovství. Všichni čtenáři Lidových novin dostanou v každém vydání dárek v podobě velkoformátové dobové fotografie fotbalové reprezentace. Tématu se bude věnovat také speciální vydání magazínu Pátek, který vyjde 3. června.

Autor: