1. května 2010 12:43 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

'Lidumil' Casillas z Realu lituje vyřazení Barcelony a přeje úspěch Atléticu

Iker Casillas. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Iker Casillas. | foto: Reuters

MADRID Brankář fotbalistů Realu Madrid Iker Casillas lituje, že rival z Barcelony vypadl v semifinále Ligy mistrů. Španělský reprezentant vedle toho pogratuloval městským konkurentům z Atlétika k postupu do finále Evropské ligy a ukázal, že i mezi největšími sportovními rivaly panuje respekt.

"Mrzí mě to, protože španělský tým se nedostal do finále. Je škoda, že vypadli, i tam mám kamarády," citoval po vyřazení Barcelony dlouholetou španělskou brankářskou jedničku deník El País.

Postup přes Inter Milán do finále by přitom znamenal, že by katalánský klub usiloval o obhajobu triumfu v Lize mistrů na stadionu Santiaga Bernabeua, domácím hřišti Realu. "Neviděl bych to jako žádnou tragédii, kdyby hráli finále na našem stadionu. Nejsem z lidí, kteří by si s podobnými věcmi lámali hlavu," uvedl Casillas.

Dopad vyřazení na hru svěřenců Josepa Guardioly se podle rodáka z Madridu dá těžko odhadnout. "Vypadli i z domácího poháru, ale zvedli se z toho a dostali se až do semifinále Ligy mistrů. Ve čtyřech zbývajících zápasech se může stát cokoliv. Mají jeden bod navíc a budou se snažit vyhrát ve Villarrealu, před námi zase stojí Osasuna."

Brankář také ocenil pohárové výsledky konkurenčního Atlétika. "Jako člověkovi z Madridu se mi líbilo, že zvítězili. Jejich fanoušci si to zaslouží, protože si toho hodně vytrpěli. Letos mají možnost si naopak užívat," uzavřel Casillas.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz