Sobota 4. května 2024, svátek má Květoslav

Čenstochová porazila Limassol a má blíž k postupu z 3. předkola Ligy mistrů

Momentka z utkání Raków Čenstochová - Aris Limassol foto: Profimedia.cz

Fotbalisté Rakówu Čenstochová v úvodním utkání 3. předkola Ligy mistrů porazili doma 2:1 kyperský Aris Limassol. Vítěz dvojzápasu vyzve v závěrečném play off Spartu, pokud Pražané vyřadí FC Kodaň. Sparta dnes na hřišti soupeře remizovala bez branek. Další překvapivou výhru zaznamenal Klaksvík z Faerských ostrovů, který v domácím duelu zdolal 2:1 norské Molde. Odvety jsou na programu za týden.
  22:18aktualizováno  22:47

Raków poslal do vedení v sedmé minutě Kočergin a druhou trefu přidal po hodině hry z penalty Piasecki. Naději do odvety dal Limassolu v 89. minutě přesnou ránou zpoza vápna Mayambela.

Polští šampioni prodloužili sérii neporazitelnosti na šest soutěžních duelů. Aris ve třetím utkání sezony poprvé nevyhrál.

Ani páté utkání v předkolech LM neprohrál Klaksvík, který si v minulých dvojzápasech překvapivě poradil s Ferencvárosem Budapešť a švédským Häckenem. Celek z Faerských ostrovů na domácí půdě prohrával s Molde po Eikremově gólu z 49. minuty, o čtvrt hodiny později ale srovnal ukrytou střelou na přední tyč Frederiksberg. Jednatřicetiletý záložník navíc v 86. minutě přidal po brejku druhý zásah a v předkolech dal šest z dosavadních osmi gólů svého týmu.

Na vítěze duelu Klaskvík - Molde narazí lepší z dvojutkání Olimpija Lublaň - Galatasaray. V úvodním souboji ve Slovinsku uspěli favorizovaní turečtí šampioni 3:0.

Velký krok k postupu udělal i PSV Eindhoven, který si na svém hřišti poradil 4:1 se Štýrským Hradcem. Domácí nasázeli tři branky už do 32. minuty, dvakrát se trefil kapitán De Jong. Stejný náskok do venkovní odvety jako PSV má i Braga po výhře 3:0 nad srbským týmem Bačka Topola.

Úvodní zápas mezi AEK Atény a Dinamem Záhřeb byl odložen po pondělním střetu fanoušků, při němž byl ubodán příznivec řeckého klubu. Hrát se bude 19. srpna.