Úterý 30. dubna 2024, svátek má Blahoslav

Král dal gól Realu, v pohárech končí United i Sevilla. Na jaře v LM bude Kodaň

Český záložník Alex Král oslavuje gól proti Realu Madrid. foto: Reuters

V základu nenastoupil, ve druhém poločase však střídal a přesnou střelou se prosadil proti Realu Madrid ve fotbalové Lize mistrů. Záložník Alex Král svou premiérovou trefou v soutěži ale jen korigoval prohru Unionu Berlín 2:3. V evropských pohárech končí také Sevilla nebo Manchester United. Do osmifinále pak nakonec postoupila Kodaň, která zdolala 1:0 Galatasaray a ve skupině vybojovala druhé místo.
  21:09aktualizováno  23:42

Real Madrid musel v Berlíně nejdřív otáčet, dvakrát se trefil hlavou Joselu. Na závěrečnou čtvrthodinu se dostal na hřiště i Král, jenž v 85. minutě vyrovnal střelou zpoza vápna.

Pětadvacetiletý reprezentant skóroval na klubové úrovni po takřka pěti letech, naposledy se prosadil ještě v dresu pražské Slavie v osmifinále Evropské ligy proti Seville. V 89. minutě ale přece jen favorit rozhodl zásluhou Ceballose. Real vyhrál všech šest zápasů ve skupině potřetí v historii.

Podívejte se na gólovou střelu Alexe Krále:

Další český fotbalista David Jurásek jen z lavičky přihlížel triumfu Benfiky 3:1 v Salcburku, po němž se lisabonský klub posunul před svého soupeře na třetí místo skupiny D a zahraje si na jaře vyřazovací část Evropské ligy.

V té nebude kvůli poslednímu místu obhajovat v jarní části sezony titul Sevilla, která je s pěti triumfy rekordmanem soutěže. Další dvě trofeje navíc přidala v Poháru UEFA, který byl předchůdcem EL.

V evropských soutěžích končí také Manchester United, který potřeboval k postupu nejen zvítězit, ale zároveň i remízu ze souběžné hraného utkání v Kodani.

United neprolomili trápení z aktuálního ročníku milionářské soutěže a Bayernu podlehli i podruhé, v 71. minutě rozhodl Coman. Kapitán a brankář Bayernu Neuer oslavil vítězně 700. start na klubové úrovni. Jeho tým vylepšil vlastní rekord a ve skupinové fázi LM neprohrál 40. utkání v řadě.

Kodaň pak poslal do osmifinále v 59. minutě Lerager, jenž si našel ve vápně zpětnou přihrávku a z prvního dotyku zakončil. Stejný hráč byl v závěru po druhé žluté kartě vyloučen, domácí ale náskok uhájili. Přemožitel pražské Sparty z předkola si zahraje play off po 13 letech.

Bruno Fernandes z Manchesteru United (8) blokuje střelecký pokus Harryho Kanea z Bayernu.

Do osmifinále jde i Neapol, jíž proti Braze, na jejíž lavičce nechyběl náhradní brankář Lukáš Horníček, pak stačila k postupu i porážka o gól, už v úvodním dějství ale vykročila za vítězstvím. V deváté minutě si srazil míč do vlastní brány o břevno Saatci a v 33. minutě zvýšil z krkolomné pozice kanonýr Osimhen.

Braga si zahraje alespoň vyřazovací část Evropské ligy, protože Union nezdolal Real. Zápas na Olympijském stadionu v Berlíně nabral překvapivý vývoj na konci prvního poločasu, kdy nejprve Modričovu penaltu doprostřed brány vykopl domácí gólman Rönnow a vzápětí na druhé straně skóroval po chybě stopera Alaby útočník Volland.

Benfica potřebovala zvítězit v Salcburku o dvě branky, aby přeskočila svého soupeře. Po poločase vedla 2:0, přímo z rohového kopu se trefil Di María a další zásah přidal Rafa Silva. Salcburku vrátil naději Sučič, v nastavení ale pár vteřin po příchodu na hřiště znovu zvýšil na konečných 3:1 střídající Cabral.

Sport: Telly

Skóre rozhodlo při shodném bodovém zisku a vyrovnané vzájemné bilanci i o vítězi skupiny D. San Sebastianu k prvenství stačila bezbranková remíza na hřišti druhého Interu.

Lens udrželo třetí místo ve skupině B. Francouzský celek poslal do vedení v 63. minutě z penalty Frankowski, stejným způsobem srovnal o čtvrthodinu později Ramos, jenž se 17. gólem osamostatnil v čele historické tabulky střelců mezi obránci.

Hvězdný stoper proměnil až opakovaný pokutový kop, při prvním neúspěšném pokusu opustil gólman Samba předčasně brankovou čáru. Sevilla potřebovala zvítězit, v nastavení ale naopak inkasovala podruhé z kopačky Fulginiho a v Lize mistrů nevyhrála v desátém venkovním utkání v řadě.

Sevilla potřebovala zvítězit, v nastavení ale naopak inkasovala podruhé z kopačky Fulginiho a v Lize mistrů nevyhrála v desátém venkovním utkání v řadě.

V utkání PSV Eindhoven - Arsenal se jako první prosadil krátce před pauzou útočník hostů Nketiah. V 50. minutě srovnal střelou o tyč Vertessen. PSV v této sezoně stále prohrál jediný zápas, a to úvodní vzájemný duel s Arsenalem (0:4).

Fotbalisté Arsenalu oslavují gól Eddieho Nketiaha proti PSV Eindhoven.