Real Madrid předčil oslabenou Chelsea. Neapol znovu nestačila na AC Milán

Marco Asensio z Realu Madrid (vpravo) slaví gól proti Chelsea. foto: AP

Z čtvrtfinálového souboje dvou posledních vítězů Ligy mistrů vyšel lépe Real Madrid, který doma porazil fotbalisty Chelsea 2:0. Po hodině byl vyloučen hostující Ben Chilwell, gólově se prosadili Karim Benzema a Marco Asensio. V italském střetnutí zvítězil AC Milán 1:0 nad Neapolí, která rovněž dohrávala v deseti, a navázal tak na nedávný ligový triumf. Jedinou branku vstřelil Ismaël Binnásir. Odvetná utkají jsou na programu v úterý 18. dubna.
  23:11aktualizováno  23:23

Chelsea navzdory defenzivní sestavě začala reprízu loňského čtvrtfinále a souboj posledních dvou vítězů Ligy mistrů aktivně. Z největší úvodní šance hostů ale Joao Félix po úniku Courtoise nepřekonal.

Real postupně převzal iniciativu a ve 22. minutě otevřel skóre. Gólman Arrizabalaga vyrazil Viníciusovu střelu před volného Benzemu a ten snadno zakončil do prázdné branky. Úřadující držitel Zlatého míče v elitní soutěži vstřelil anglickým soupeřům 20 gólů, víc jich proti týmům z Premier League dal pouze Lionel Messi (27).

Rychlé vyrovnání odmítnul Courtois skvělým zákrokem proti Sterlingovi. Na druhé straně Rodrygo v další slibné příležitosti nevyzrál na Arrizabalagu.

Šance londýnského mužstva na lepší výsledek v 59. minutě ještě více snížil Chilwell, jenž těsně před šestnáctkou fauloval unikajícího Rodryga a dostal rovnou červenou kartu.

Hlavní rozhodčí Francois Letexier ukazuje červenou kartu Benu Chilwellovi z Chelsea (vpravo).

Domácí využili přesilovku v 74. minutě. Vinícius přiťuknul míč Asensiovi a čerstvý náhradník po třech minutách na hřišti překonal Arrizabalagu přízemní střelou. Real vyhrál teprve druhý z osmi vzájemných zápasů v soutěžích UEFA. Chelsea prohrála i druhé soutěžní utkání pod staronovým trenérem Lampardem.

Neapol i bez zraněného nejlepšího střelce Osimhena měla v první půli dlouho převahu, ale Maignana nepřekonala. Milánský brankář se blýskl například proti Zieliňského ráně. AC patřil závěr poločasu. Ve 40. minutě otevřel skóre Binnásir po rychlém brejku a pohotové střele. Těsně před pauzou domácí Kjaer hlavičkoval do břevna.

Ismael Bennacer z AC Milán slaví gól proti Neapoli.

Suverénním lídrům italské ligy, kteří hráli čtvrtfinále Ligy mistrů poprvé v historii, necelou čtvrthodinku před koncem zkomplikoval situaci Anguissa. Kamerunský záložník byl vyloučen za dvě žluté karty během čtyř minut. Neapol tak nevrátila Milánu ligový debakl 0:4 ze začátku měsíce a venku zaváhala po sérii osmi soutěžních výher.