Úterý 30. dubna 2024, svátek má Blahoslav

Newcastle přehrál PSG, další výhru má City. Hanckova trefa na body nestačila

Fotbalisté Newcastlu se radují z gólu v zápase proti PSG. foto: AP

Podobný debakl asi nikdo nečekal. Fotbalisté Newcastlu předvedli proti PSG skvělý výkon a zvítězili vysoko 4:1. Manchester City měl proti Lipsku velkou převahu, ale o zisku tří bodů za výhru 3:1 rozhodli až v závěru střídající hráči. V dresu Feyenoordu se prosadil Dávid Hancko, ale v utkání proti Atlétiku (2:3) to nakonec svěřencům trenéra Slota nepřineslo ani bod.
  20:09aktualizováno  23:34

PSG sice nastoupilo aktivně, ale záhy získal převahu Newcastle. Zásluhou Almiróna a Burna vedl po prvním poločase 2:0, další gól přidal krátce po přestávce Longstaff.

Sport: Telly

Hra se vyrovnala, když snížil hostující Hernández, ale svěřenci trenéra Enriqueho průběh více zdramatizovat nedokázali. V závěru navíc pečetil vysokou výhru krásnou trefou stoper Schär.

Newcastle se tak posunul do čela skupiny F. AC Milán totiž podruhé remizoval bez branek 0:0, tentokrát se nedokázal prosadit proti Dortmundu.

Feyenoord začal výborně, už po sedmi minutách vedl díky vlastnímu gólu stopera Hermosa. Za Atlétiko sice o pár minut později srovnal Morata, jehož trefu posvětil i videorozhodčí, ale nizozemský celek se zásluhou stopera Hancka dostal opět do vedení.

Dávid Hancko slaví gól, kterým poslal Feyenoord do vedení proti Atlétiku Madrid.

Jenže v nastavení první půle nejprve srovnal Griezmann a krátce po přestávce se opět prosadil Morata. Svěřencům trenéra Simeoneho nakonec na výhru 3:2 stačily pouhé tři střely na bránu a vedou skupinu E. Někdejší slávistický záložník Lingr do hry naskočil v 74. minutě.

Lazio se opět prosadilo v samotném závěru, tentokrát v 95. minutě skóroval Pedro a zajistil italskému celku vítězství 2:1 nad Celtikem, která ho posunula na druhé místo.

Pedro (vpravo) z Lazia se raduje z výhry nad Celtikem, o které rozhodl gólem v závěru.

Manchester City v Lipsku v úvodním dějství dominoval, ale z mnoha šancí uspěl pouze Foden ve 25. minutě. Domácí krátce po změně stran vyrovnali zásluhou Opendy. Trápení úřadujících šampionů ukončili až v závěrečné desetiminutovce střídající Álvarez a Doku. Anglický tým uspěl po dvou soutěžních porážkách. Ve druhém utkání skupiny G remizovala Crvena zvezda s Young Boys 2:2.

Barceloně triumf v Portu zařídil v nastavení prvního poločasu Torres, který vystřídal zraněného kanonýra Lewandowského. Katalánci po změně stran především bránili hubený náskok, domácím byla odvolána penalta kvůli ruce, vyrovnávací trefa po „nůžkách“ Taremího zase neplatila pro ofsajd. Katalánci tak vedou skupinu H.

Ferrán Torres (7) slaví s Barcelonskou lavičkou gól do sítě Porta.

Antverpy si po debaklu od Barcelony (0:5) mohly proti Šachtaru první výhru ve skupinové fázi milionářské soutěže. Vedly 2:0, jenže ukrajinský tým ve druhém poločase vývoj za necelých dvacet minut otočil i díky dvěma zásahům Sikana. Alespoň bod mohl pojistit kapitán Alderweireld, ale při exekuci penalty v závěru selhal.

Skupina E

Liga mistrů
Skupina E 4. 10. 2023 18:45
Atlético Madrid Atlético Madrid : Feyenoord Rotterdam 3:2 (2:2)