Pondělí 29. dubna 2024, svátek má Robert

PSG zachránila penalta v závěru. Postup slaví španělské celky, Lingr smutní

Kylian Mbappé proměnil pokutový kop v nastavení a zajistil PSG bod v utkání proti Newcastlu. foto: Reuters

PSG málem prohrálo s Newcastlem, vysvobodila ho až penalta, kterou v nastavení proměnil Mbappé a srovnal na 1:1. Postup do osmifinále slaví fotbalisté Barcelony i Atlética Madrid, kteří zvítězili nad Portem (2:1), respektive nad Feyenoordem (3:1). Tomu nepomohl ani český reprezentant Lingr, který nastoupil ve druhé půli. Účast v jarní fázi si pojistili také Dortmund, který zdolal AC Milán 3:1, a Lazio, jež porazilo Celtic 2:0.
  23:06aktualizováno  23:31

V Miláně už v úvodních 10 minutách oba celky zahrávaly penaltu. Zatímco domácí Giroud nepřekonal brankáře Kobela, Reus nezaváhal a poslal Borussii do vedení. V závěru první půle vyrovnal Chukwueze, druhé dějství však patřilo Dortmundu. V 59. minutě vrátil hostům náskok Bynoe-Gittens premiérovým gólem v LM, poté ještě přidal pojistku střídající Adeyemi.

AC Milán přes porážku udržel naději na osmifinále, protože Paris St. Germain ve druhém zápase nabité skupiny F doma pouze remizoval 1:1 s Newcastlem. Na vedoucí trefu Isaka z 24. minuty odpověděl až v osmé minutě nastavení Mbappé proměněnou penaltou. PSG dlouho deptal výborný brankář Pope.

Marco Reus (druhý zleva) se z penalty nemýlil a Dortmund poslal do vedení nad AC Milán.

Atlético se v Rotterdamu dostalo do vedení ve 14. minutě po vlastní brance Geertruidy. Druhý gól hostů přidal v 57. minutě Hermoso. Za dvacet minut, kdy už byl na hřišti i náhradník Lingr, snížil Wieffer. Naděje Feyenoordu ale netrvaly dlouho, protože si vlastní gól dal také Giménez.

Lazio bylo jasně lepší, připsalo si celkem 23 střel, ale pouze pětkrát trefilo bránu. Nakonec jeho útočné trápení prolomil až kanonýr Immobile, který nastoupil v 61. minutě a dvěma góly v rozmezí tří minut rozhodl.

Italský celek si tak zasjistil účast v osmifinále, naopak skotský tým získal jediný bod a skončí na posledním čtvrtém místě skupiny E. Celtic navíc jako první britský tým v historii Ligy mistrů nevyhrál 15. zápas po sobě.

Střídající Ciro Immobile slaví gól do sítě Celticu, kterým poslal Lazio Řím do vedení.

Barcelona napravila zaváhání se Šachtarem (0:1) a po výhře nad Portem slaví postup do osmifinále. V utkání sice prohrávala, ale zásluhou dvou Portugalců Cancela s Félixem průběh otočila. Porto se v posledním kole utká o druhé místo ve skupině H se Šachtarem.

Ten k výhře 1:0 nad nováčkem z Antverp nasměroval už ve 12. minutě stoper Matvijenko, který si naskočil na centr Zubkova a hlavou skóroval.

Obhájce trofeje Manchester City v souboji jistých osmifinalistů doma přestřílel Lipsko 3:2 po obratu ve druhém poločase. Obě branky hostů vstřelil Openda, krátce po pauze snížil Haaland.

Třiadvacetiletý útočník jako nemladší hráč zaznamenal 40 gólů v LM, stačilo mu na to pouhých 35 zápasů. City srovnali v 70. minutě zásluhou Fodena a v 87. minutě dokonal obrat střídající Álvarez. City ve skupině G i popáté zvítězili a ve všech duelech nastříleli tři branky.

Zaručený postup do vyřazovací části mají také Real Madrid, Bayern Mnichov, Inter Milán a San Sebastian.

Skupina E

Liga mistrů
Skupina E 28. 11. 2023 18:45
S. S. Lazio S. S. Lazio : Celtic Glasgow 2:0 (0:0)
Góly:
82. Immobile
85. Immobile
Góly:
Sestavy:
Provedel – Lazzari, Patric, Gila, Marušić – Guendouzi, Rovella (79. Cataldi), Luis Alberto (84. Kamada) – Isaksen, Castellanos (61. Immobile), F. Anderson (61. Pedro).
Sestavy:
Hart – Taylor, Scales, Carter-Vickers, A. Johnston – Bernardo (69. O Hjon-gju), McGregor, O'Riley – Jang Hjon-jun, Furuhaši, Forrest (61. M. Johnston).
Náhradníci:
Sepe, Magro – Pellegrini, Hysaj, Ruggeri.
Náhradníci:
Bain, Morrison – Lagerbielke, N. Phillips, Turnbull, Holm, Ralston, Welsh, Frame.

Skupina E 28. 11. 2023 21:00
Feyenoord Rotterdam : Atlético Madrid Atlético Madrid 1:3 (0:1)