Liverpool remizoval s Manchesterem City, De Bruyne promarnil penaltu. Leicester jde po výhře do čela

Gabriel Jesus slaví. foto: Reuters

Londýn - Obhájce titulu Liverpool remizoval ve šlágru 8. kola anglické fotbalové ligy na hřišti Manchesteru City 1:1. "Reds" se díky venkovnímu bodu dotáhli na druhý Tottenham, o jehož výhře na hřišti nováčka West Bromwiche rozhodl v 88. minutě Harry Kane. S náskokem bodu je v čele tabulky Leicester, jenž zvítězil nad Wolverhamptonem rovněž 1:0. V 15. minutě proměnil penaltu Jamie Vardy.
  15:15aktualizováno  19:53

Liverpool šel do vedení na Etihad Stadium ve 13. minutě po pokutovém kopu Muhammada Salaha. „Citizens“ srovnali v 31. minutě díky Gabrielu Jesusovi. V závěru úvodního dějství mohl obrátit skóre Kevin de Bruyne, domácí záložník však z penalty minul branku. Manchester je na 11. místě, sehrál však o zápas méně.

Sedmadvacetiletý útočník Kane skóroval proti West Bromwichi hlavou po centru Matta Dohertyho. Anglický reprezentant zaznamenal v 218. utkání 150. gól v Premier League. Rychleji se to povedlo jen Alanu Shearerovi (212) a Sergiu Agüerovi (217). „Kohouti“ vyhráli v lize třetí kolo po sobě.

Harry Kane zařídili brankou v 88.minutě vítězství Tottenhamu.

Londýnský celek zvítězil také ve čtvrtém venkovním duelu v této ligové sezoně, což předtím dokázal pouze třikrát. West Bromwich spolu s Burnley a Sheffieldem United v ligové sezoně stále nevyhrál.

„Bylo to jedno z těch utkání, které mělo všechny ingredience ke ztrátě dvou bodů: náročný soupeř, který vás chce zastavit, analyzuje vás, vidí vaše silné stránky, snaží se zavřít všechny dveře. To se jim povedlo,“ citoval web Tottenhamu trenéra Josého Mourinha.

Vardy při rozhodujícím pokutovém kopu proti „Vlkům“ poslal brankáře Ruie Patrícia na druhou stranu. V 39. minutě se postavil k další penaltě, Patrício však tentokrát směr jeho střely vystihl. Leicester hubený náskok udržel až do konce a díky 18 bodům z úvodních osmi zápasů zažívají „Lišky“ nejlepší start v anglické lize v klubové historii.