9. února 2012 16:55, aktualizováno  23:37 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Manažer fotbalové Sparty Přibyl je mrtev, bylo mu 33 let

Lukáš Přibyl | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lukáš Přibyl | foto: ČTK

PRAHA Místopředseda představenstva fotbalové Sparty Lukáš Přibyl byl v sídle klubu nalezen mrtev. Funkcionáři letenského klubu bylo třiatřicet let. O tragédii informoval server iDnes.cz.

Podle prvotních dosud nepotvrzených informací byla příčinou smrti mrtvice. Jiné verze zase připouští, že mohlo jít o selhání srdce nebo následek víkendového úrazu při lyžování. Podle informací LN měl Přibyl na hlavě tržnou ránu a zhmožděniny na krku. "Stále pracujeme se všemi verzemi. Nechceme spekulovat," řekl reportérovi Lidových novin na místě činu policejní mluvčí Tomáš Hulan s tím, že Přibylovu smrt oznámil jeden ze zaměstnanců Sparty policii telefonicky v 15:50.

Hulan také prohlásil, že kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti. "Jedná se o formalitu, aby kriminalisté mohli provádět veškeré úkony vyplývající z trestního řádu," dodal serveru iDnes.cz Hulan.

Poslední rozhovor

„Krátce po šestnácté hodině jsme vyjížděli na stadion Sparty k ohledání těla třiatřicetiletého muže, který byl nalezen bez známek života,“ řekla serveru Lidovky.cz mluvčí pražské záchranné služby Jiřina Ernestová.

Po osmnácté hodině oznámil mluvčí policie, že lékař není schopen určit příčinu Přibylovy smrti přímo na místě, proto bude provedena pitva.   

Zřejmě posledním, s kým Přibyl naposledy hovořil, byl kolem jedenácté hodiny Petr Svěcený, jeho přítel a bývalý kolega z České televize. "Normálně jsme spolu telefonovali, byl v pohodě, bavili jsme se o dovolené. A najednou se ztratil. Myslel jsem si, že se přerušil signál a pak se zase vrátil. Slyšel jsem, jak tam ztěžka dýchá. Nevím, co se stalo," uvedl Svěcený.

Fanoušci na Letné po smrti Lukáše Přibyla zapalují svíčky.

Stadion Sparty po smrti Lukáše Přibyla.

Ze smrti svého kolegy byli na Spartě šokováni. "Nezlobte se, nebudu se k ničemu vyjadřovat. Možná zítra," řekl jeden z tří místopředsedů představenstva Dušan Svoboda, který je zároveň také místopředsedou Fotbalové asociace ČR. "Nejsem ve fázi, že bych o tom chtěl dávat výpovědi, rozumíte. To byl můj blízký kamarád," řekl předseda sparťanského představenstva Daniel Křetínský Rádiu Impuls.

První tým Sparty zpráva zasáhla na soustředění ve Španělsku, odkud se výprava Pražanů vrací do vlasti v pátek. "Je to pro všechny obrovská tragédie, neskutečný šok. Jsme tím hluboce zasaženi a vyjadřujeme upřímnou soustrast celé Lukášově rodině," řekl tiskový mluvčí klubu Ondřej Kasík.

Stránky Bohemians 1905 po smrti Lukáše Přibyla.

Webové stránky Bohemians 1905 po smrti Lukáše Přibyla.

Před vchodem na sparťanský stadion se v podvečer začali scházet fanoušci, u zavřené brány se objevily zapálené svíčky. S Přibylem se loučili i příznivci Bohemians, kteří vzpomínali na pietním setkání před stadionem v Ďolíčku. "Fotbalový svět postihla velká tragédie. Ale hlavně, opustil nás jeden z velkých Klokanů, bývalý ředitel klubu Lukáš Přibyl. Není nutno dodávat dalších slov. Upřímnou soustrast celé jeho rodině. Nikdy nezapomeneme!" uvedl klub na svém webu.

Zářná kariéra Lukáše Přibyla

Lukáš Přibyl pracoval jako...

  • Sportovní redaktor České televize
  • Tiskový mluvčí Sparty
  • Ředitel kumunikace Sparty
  • Ředitel Bohemians (byl nejmladším ředitelem prvoligového klubu)
  • Ve společnosti Sport Invest
  • Místopředseda představenstva Sparty

Přibyl pracoval ve sportovní redakci České televize, poté dělal ve Spartě tiskového mluvčího. Pak odešel do konkurenčních Bohemians 1905, jimž dlouhá léta fandil. V klubu z Vršovic působil jako ředitel. Na podzim 2010 u "klokanů" skončil a spolupracoval s hráčskou agenturou Sport Invest.

Do Sparty se vrátil loni na konci podzimní části a klub krátce nato angažoval na post generálního sportovního manažera Jaroslava Hřebíka, jenž nahradil Jozefa Chovance. Přibyl měl působit jako pravá ruka šéfa Sparty Křetinského.

Vlajka Sparty u stadionu na Letné byla v reakci na smrt Lukáše Přibyla stažena na půl žerdi

Vlajka Sparty u stadionu na Letné byla v reakci na smrt Lukáše Přibyla stažena na půl žerdi

V minulých dnech pražský městský soud Přibylovi zrušil podmíněný trest ve vleklé kauze Bohemians. Bývalý ředitel "klokanů" čelil obvinění z poškození věřitele, pokusu k tomuto činu a porušení povinnosti v insolvenčním řízení, obvinění ale odmítal.

Přibyl byl ženatý a měl roční dceru.

Fanoušci truchlí nad smrtí Lukáše Přibyla

Smrt Lukáše Přibyla zasáhla bez ohledu na klubovou příslušnost mnoho fotbalových fanoušků, kteří vyjadřují prostřednictvím diskusních fór upřímnou soustrast.

Z oficiálních stránek Sparty
Alexandr Nikitin: Upřímnou soustrast celé rodině pana Přibyla a všem pozůstalým. Hodně sil, držte se. R.I.P. Lukáši, díky za vše...

petrpolak: Nevěřím, že by 32 lety člověk je tak umřel. Nemyslím si že by měl nějakou závažnější nemoc. Bude to mít nějakou spojitost s tím soudem co teď měl.

Bruchy: Stále nemůžu uvěřit že nás opustil sparťan Lukáš Přibyl. Upřímnou soustrast všem kolegům, kamarádům a hlavně rodině. Díky Luky!

Z oficiálních stránek Bohemians 1905
kvocna11: Lukáši, díky za všechno a jednou tam nahoře nashledanou... R.I.P.

rvi: Jsem v šoku...:(((

Jitiii: Řvu jak želva....to si nezasloužil!

Z oficiálních stránek Slavie
Liborekk: nějaký klubismus jde v tuhle chvíli úplně stranou...

slaviator: Někdo, komu vadily zmizelé miliony, za který dostal Přibyl podmínku - a včera odvolací soud verdikt prvoinstančního soudu zrušil a vrátil to znovu k projednání... A dneska toto. Neříkejte mi, že je to náhoda...

Lidovky.cz, ČTK

Kde doma tečou peníze? 5 tipů, které vám ušetří tisíce korun
Kde doma tečou peníze? 5 tipů, které vám ušetří tisíce korun

Proč u vás doma nefungují všechny univerzální rady, jak ušetřit? Protože každá rodina funguje jinak! Zaměřte se na to, co opravdu potřebujete, a podle toho postupně utáhněte kohoutek na správném místě. V rozpočtu se pak najde i pár stovek navíc.