Sobota 27. července 2024, svátek má Věroslav

jen za 49  Kč / 1. měsíc

Leverkusen vydřel výhru nad Mohučí, Schick hrál půl hodiny, Hložek pár minut

Patrik Schick z Leverkusenu si dělá prostor k hlavičce, těsně ho brání Sepp van den Berg z Mohuče. foto: AP

Fotbalisté Leverkusenu porazili v předehrávce 23. kola německé bundesligy 2:1 předposlední Mohuč a vedou tabulku už o 11 bodů. Patrik Schick přišel v dresu Bayeru na trávník v 56. minutě, Adam Hložek v poslední minutě řádné hrací doby. Leverkusen bodoval ve 33. zápase za sebou, což se před ním žádnému bundesligovému týmu nepodařilo.
  23:54aktualizováno  24. února 17:57

Svěřenci trenéra Xabiho Alonsa vyhráli čtvrtý ligový zápas za sebou díky dvěma dalekonosným střelám. Tou první už ve 3. minutě poslal Bayer do vedení kapitán švýcarské reprezentace Granit Xhaka, nicméně už za pět minut vyrovnal hlavičkou Dominik Kohr.

Plný tříbodový zisk přinesla Leverkusenu chyba hostujícího brankáře Robina Zentnera, jenž si nejistým zákrokem v 68. minutě srazil za čáru zdánlivě nepříliš nebezpečnou střelu Roberta Andricha. Deset minut před koncem zchladil naděje Mohuče na vyrovnání Jessic Ngankam tvrdým faulem, za který viděl červenou kartu.

Druhý Bayern se pokusí snížit ztrátu na Leverkusen v sobotním utkání proti Lipsku. Mnichovský velkoklub byl předchozím rekordmanem soutěže s 32 zápasy bez prohry mezi prosincem 2019 a zářím 2020.