Sobota 16. října 2021, svátek má Havel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Mám čisté svědomí, tvrdí brankář Kovář o korupční kauze

Sport

  12:11
Pustil hloupý gól z dálky a teď čelí spekulacím, že to udělal schválně. Brankář libereckých fotbalistů Přemysl Kovář se však rezolutně brání. "Mám naprosto čisté svědomí. Budu chtít očištění svého jména. Tohle je pomalu na žalobu. Přece nejde někoho takhle nařknout," říká Kovář.

Exliberecký brankář Přemysl Kovář. foto: Mafra - Ota Bartovský

Co gólmana Slovanu tak vytočilo? Deník Sport přinesl informaci, že policie vyšetřuje zápas 3. ligového kola, v němž Liberec utrpěl debakl v Mladé Boleslavi 0:4.

Pozastavuje se nad prvními dvěma podivnými góly, které padly po chybách Huška a právě Kováře, a spekuluje o možné korupci. "To je ale naprostý nesmysl. Nevím, proč po nás někdo takhle jde. Když bude potřeba, klidně půjdu i na detektor lži."

Vše o aféře

Co říkáte náznakům, že jste v Boleslavi prohráli úmyslně?
Úmyslně? To je k smíchu! Nebo vlastně spíš k pláči. Na Slovácku jsme dostali taky čtyři góly, na Baníku tři. Taky se bude spekulovat, že jsme to udělali naschvál?

V Mladé Boleslavi jste se ale dopustil obrovské chyby.
To je pravda. Ale kdyby si člověk nemohl dovolit chybovat, kde bychom byli? Nevím, jak někoho může vůbec napadnout myšlenka, že blbý gól znamená automaticky nějakou korupci. Bavil jsem se o tom po telefonu s trenérem gólmanů. Vzpomínali jsme, že brankář Freiburgu Baumann v zápase s Hamburkem udělal dvě takové minely, že by podle téhle logiky musel být snad zavřený. V Boleslavi jsme prostě vybouchli. Mohli jsme dostat ještě víc gólů než čtyři. Byl to zápas blbec.

A ten gól po vaší chybě při střele z dálky?
Byl jsem o myšlenku napřed. Viděl jsem, že míč jde doprostřed branky a už jsem uvažoval, jak rozehraju. To je pro brankáře nejhorší. Jsme jen lidi. Jsem z toho křivého nařčení zdrcený.

Ručíte i za ostatní hráče, že zápas v Boleslavi nevypustili?
Klidně za ně dám ruku do ohně. Bojujeme v Evropské lize za český fotbal, honíme body do koeficientu. Sice se nám závěr podzimu nepovedl, ale udělali jsme kus práce. Teď nás někdo chce možná přibrzdit. Ale čeká nás ještě zápas v Estorilu. Budeme bojovat.

Zápas v Boleslavi údajně vyšetřuje policie. Mluvil jste o tom s trenérem Šilhavým?
Máme teď pár dní volna a trávím ho na Moravě. Noviny jsem nečetl. Volal mi to právě trenér Šilhavý. Říkal, že mě zná a ví, že bych něco takového neudělal schválně. A že za mnou stojí celý tým. Chci se tomu nařčení bránit.

Jak?
Udělám maximum, abych se očistil a aby se situace velice rychle vyřešila. Jsem čistý, vím to na milion procent. Konečně jsem se dostal do první ligy, chytám první rok, snažím se a teď taková rána. Jednou třeba přijde nabídka ze zahraničí a někdo mi předhodí, že jsem byl spojován s korupcí. Jsou to sice výmysly, ale můžou poškodit moje jméno.

KOMENTÁŘ Jindřicha Forejta: Jak prezident mohl z ARO jmenovat šéfa soudu

Premium Proč mohl prezident republiky v úterý 12. října bez komplikací jmenovat předsedu Krajského soudu v Brně, i když řadové...

Manželé v sukních. Gender Blender boří stereotypy v oblékání

Premium Oblékají se podle vlastních pravidel a svými outfity boří společenské konvence. Manželský pár Michaela a Vlastimil...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Stylová jako Dana Morávková v brýlích Crullé. Vyhrajte 500 Kč na nové brýle
Stylová jako Dana Morávková v brýlích Crullé. Vyhrajte 500 Kč na nové brýle

Zvažujete pořízení nových obrouček? Hledáte stylové sluneční brýle nebo perfektně padnoucí čočky? Zapojte se do soutěže, vyhrajte poukázku a...

Mohlo by vás zajímat