Čtvrtek 13. června 2024, svátek má Antonín
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Manchester City koupil osmnáctiletého hráče, jenž nikdy nevkročil na trávník

Sport

  10:00
MACHESTER / PRAHA - To není vtip. Fotbalový velkoklub Manchester City totiž podepsal smlouvu s profesionálním hráčem počítačového simulátoru FIFA. Osmnáctiletý Angličan Kieran „Kez“ Brown bude reprezentovat City na turnajích pro počítačové hráče a zprostředkovávat styk s fanoušky.

Fanoušci Manchesteru City. foto: www.wikipedia.org

Brown, jenž podle BBC není fotbalistou, tak bude mít za úkol vedle hraní simulátoru FIFA za tým City i pořizovat videa pro Twitch, internetovou televizi zaměřenou na herní průmysl, či pro klubový YouTube kanál.

„Chceme být viditelnější na turnajích pro počítačové hráče, sdílet více obsahu na internetu a být tak blíže našim fanouškům,“ řekl k angažování Browna manažer pro média a inovace v Manchesteru City Diego Gigliani. „Je to přirozený vývoj, EA Sports (vývojář sportovních simulátorů) jsou naším partnerem už dlouho,“ dodal v rozhovoru pro Guardian.

„Je to vzrušující pro klub i pro mne. Těším se, až se budu utkávat s dalšími hráči a reprezentovat City na mezinárodních turnajích. Je to šance, kterou jsem nemohl odmítnout,“ nechal se slyšet nový hráč Manchesteru City Kieran „Kez“ Brown.

Angažování Keze Browna manchesterským klubem je dalším důkazem toho, že fotbaloví giganti se začínají stále více zajímat o svět eSports hraní. Už v květnu letošního roku jiný anglický tým West Ham United podepsal smlouvu s vicemistrem světa v počítačové hře FIFA pro rok 2016, čtyřiadvacetiletým Seannem Allenem známým v herním světě jako Dragonn. Profesionální gamery angažují také třeba Wolfsburg nebo Beşiktaş Istanbul.

Kieran „Kez“ Brown při hraní FIFA.

Špičkové profesionály, jakým je i Kez Brown, sleduje během hraní přes kanál YouTube masové publikum, které v roce 2015 čítalo kolem 225 milionů diváků. Zejména v Americe a Jižní Koreji se pořádají turnaje, na nichž se profesionálové utkávají o milionová prize-money.

O tom, že počítačové sportování nelze brát na lehkou váhu, svědčí i to, že německý klub Schalke 04 koupil rovnou celý tým nejlepší evropské počítačové ligy LCS, který se od nové sezony bije mezi profesionály z eSports pod jeho jménem. Vzhledem k popularitě her a ohromnému komerčnímu potenciálu eSports lze očekávat další propojování profesionálních fotbalových či jiných klubů se světem počítačových her.

Opalovací krém pro miminka: Jaký vybrat?
Opalovací krém pro miminka: Jaký vybrat?

Pokožka novorozenců a kojenců je tenká, zranitelná a má méně melaninu, což je pigment, který chrání pokožku před slunečním zářením. Kůže miminka je...