Pátek 23. února 2024, svátek má Svatopluk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Manchester získal dva mladíky z Partizanu

Sport

  14:45
PRAHA - Manchester United získal krátce po začátku přestupního termínu dva mladé srbské fotbalisty z Partizanu Bělehrad. Jednadvacetiletý křídelní hráč Zoran Tošič posílí anglického šampiona okamžitě, o čtyři roky mladší záložník Adem Ljajič bude v Bělehradu hostovat do konce sezony.

Zoran Tošič v Pekingu. foto: AFP

Přestupní částky nebyly zveřejněny, podle informací britských médií United za oba hráče zaplatí celkem 16 milionů liber (asi 443 milionů korun).

O Tošičově příchodu jednal klub od listopadu. Přestup však protahovaly hráčovy vysoké finanční požadavky a potíže s udělením pracovního povolení, za nějž se u úřadů osobně přimluvil trenér Alex Ferguson.

Tošič, jenž může hrát na pravé i levé straně, má na kontě jedenáct zápasů za národní mužstvo. Experty zaujal také na olympijském turnaji v Pekingu. Ljajič je považován za jednoho z největších srbských talentů a média mu dokonce přezdívají "Malý Kaká".

Ferguson nedávno prohlásil, že během letního přestupového termínu žádný velký přestup neudělá, jak vidno soustředí se na získávání mladých perspektivních hráčů. Jedním z nich by měl být i devatenáctiletý záložník Fabian Delph. Anglický mládežnický reprezentatn je považován za "nového Paula Scholese" a je odchovancem Leedsu. Za mladou hvězdu už nabídl Fulham 6 milionů liber a tak musí jednat i ManU. Údajně již nabídku londýnského klubu dorovnal a navíc přidal i případné výkonostní bonusy a dva mladé hráče na hostování.

Autor: