Sobota 1. října 2022, svátek má Igor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

O krizi bych nemluvil, tvrdí Hašek po porážce

Sport

  21:28
PRAHA - Dostali před zaplněnou Letnou pořádnou lekci. Nutno říct, že zaslouženou. Přesto trenér fotbalistů Sparty Martin Hašek našel na porážce s Plzní 1:3 i řadu pozitivních věcí. Krizi podle něj vedoucí tým první ligy neprožívá.

Martin Hašek foto: ČTK

Jsou tři body po třetím jarním kole dostatečně veliký náskok v boji o titul?
Pořád není nikdo před námi. Loni jsme ztráceli ve stejné chvíli pět bodů na Plzeň.

V případě bodové rovnosti s Plzní ale bude rozhodovat skóre. To máte výrazně horší.
Je to pravda, ale ten rozdíl se ještě může změnit. Kdyby se pořadí určovalo podle vzájemných zápasů, už bychom s tím nemohli nic dělat.

REPORTÁŽ ZE ZÁPASU

Na domácím stadionu jste dostali tři branky už potřetí v sezoně. Nevypovídá to o tom, že zaostáváte v přechodu do útoku?
Proti Plzni jsme měli problém hlavně v defenzivní činnosti. Pokud také dáte ve 12 minutách dva góly, hraje se vám hned jinak. Můžete si počkat vzadu, jít do brejků a vypadáte výborně. Tohle jsme zažili na podzim v Plzni.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

 

Hráči Sparty ke konci utkání působili unaveně. Máte pro to nějaké vysvětlení?
Je to důsledek toho, že dali do zápasu velké úsilí. Zase připomenu zápas v Plzni. Když jsme tam vedli vedli v Plzni, v předklonu jsme nebyli. Psychika je prostě mocná čarodějka.

Dá se po druhé porážce ze tří jarních zápasů mluvit o krizi?
Je to situace, která není příjemná. Po zimní přestávce se psalo o nové Spartě, což je termín, který vytvořili novináři, my jsme nic takového neříkali. Vytvořil se nový realizační tým, přišli noví hráči. Čekali jsme, že budeme mít víc bodů, ale krizí bych to nenazýval.

Po porážce v Hradci Králové jste kritizoval mužstvo kvůli malému sebevědomí. Působilo dnes v tomto ohledu lépe?
To se ukáže vždy až v praxi. S kolegy věříme, že zvládneme vytýčené úkoly. Progres v sebevědomí byl na našem mužstvu vidět, pokud byste to porovnávali s výkonem v Hradci.

Autor:

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!