11. srpna 2008 13:59 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Matějovského opět zradily vazy v kotníku

Bez těchto berlí se Marek Matějovský několik týdnů neobejde. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bez těchto berlí se Marek Matějovský několik týdnů neobejde. | foto: ČTK

READING Několik týdnů bude mimo hru český fotbalový záložník Marek Matějovský. Šestadvacetiletý hráč Readingu si poranil v nedělním zápase druhé anglické ligy na hřišti Nottinghamu Forest vazy v pravém kotníku, které jej vyřadily už v červnu během mistrovství Evropy. Matějovský je v nominaci národního týmu na přípravný zápas proti Anglii, zřejmě jej ale zmešká.

 "Je to stejné zranění, které měl už na Euru. Jeho kotník je od té doby hodně křehký," prohlásil v noci z neděle na pondělí na klubovém webu trenér Readingu Steve Copell. Matějovský si tehdy v posledním zápase základní skupiny ME zpřetrhal vazy a po operaci byl mimo hru přes měsíc. Copell tentokrát délku absence českého hráče odhadl na několik týdnů.

Matějovský prý nebyl zcela v pořádku ani před zápasem, jeho kotník se totiž po ME stále zcela nezahojil. "Byl ale odhodlaný hrát, zkoušel to překonat. S naším fyzioterapeutem udělali velký kus práce, tak jsme si řekli, že ho zkusíme," řekl Copell.

Matějovský si však při jednom ze soubojů uprostřed hřiště nechal kotník pod tělem a od té doby už se pořádně nerozběhl. Po několika pokusech o rychlejší pohyb jej ze hřiště odnesli na nosítkách.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!