28. srpna 2014 23:18 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Sparťan Matějovský po postupu: Hráli jsme i za kuchaře a sekretářky

Záložník Sparty Marek Matějovský (vlevo) a Bart van Hintum ze Zwolle. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Záložník Sparty Marek Matějovský (vlevo) a Bart van Hintum ze Zwolle. | foto: ČTK

PRAHA I ve vypjatém zápase si Marek Matějovský dovolil drzou kličku-piruetu ve vlastním pokutovém území. Jako by chtěl podat důkaz, že si fotbalová Sparta věří. „Brankář David Bičík mi pak říkal, ať už mu to víckrát nedělám, že jsem ho vylekal,“ smál se záložník po výhře 3:1 nad Zwolle a postupu do Evropské ligy.

Cítíte velkou úlevu?
Jednoznačně, musíme být spokojení. Úvod sice nebyl ideální, ale naštěstí jsme ho přečkali. Doufejme, že nám tahle výhra dodá klid. Bylo to pro nás těžké psychicky. Ale postup jsme urvali a ubojovali. Hodně nám pomohl první gól a když tam padaly další, vlévalo nám to sílu do nohou.

Čím to, že váš herní projev byl tak odlišný od ligového utkání na Dukle, kde jste podlehli 0:1?
Je evidentní, že se nám zápas na Dukle nepovedl. Věděli jsme, že to musíme hodit za hlavu a nachystat se na tenhle veledůležitý zápas. V lize máte šanci zaváhání odčinit, je to dlouhá soutěž. Tady už by žádné opravky nebyly. V tomhle to pro nás bylo velmi těžké.

REPORTÁŽ Z UTKÁNÍ

Jak jste se vůbec s tlakem před zápasem vyrovnávali?
Říkali jsme si, že se v tom nesmíme pitvat. Chtěli jsme se od tlaku oprostit, nečetli jsme noviny, i když něco se k vám vždycky donese. Ale zvládli jsme to, což je důležité.

Semkl vás i fakt, že jste hráli za trenéra Lavičku, který přiznal, že cítí tlak na svou osobu?
Chtěli jsme hrát hlavně za Spartu, dostat se do pohárů. Jsme jeden tým, hráli jsme za sebe, za trenéra, kuchaře i sekretářky. Za všechny na Spartě.

Jak se těšíte na los základních skupin?
Abych se přiznal, vůbec jsem se nedíval, jaké soupeře můžeme dostat. Tohle neřeším, stejně s tím nic neuděláme. Uvidíme, jak to dopadne.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!