Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Messiho rodinu napadli diváci. Sám útočník dostal kopanec do břicha

Sport

  13:30
SANTIAGO DE CHILE - „Jsou to absolutní muka,“ přiznal po druhé finálové porážce argentinských fotbalistů na velkém šampionátu během 12 měsíců záložník Javier Mascherano. Sportovní nezdar ale málem přebilo neštěstí vážnější - během finále Copy América proti Chile napadli chilští fanoušci rodinu hvězdného Lionela Messiho.

Messi neprožil dobrý den. Jeho tým padl, rodinu napadli fanoušci. foto: Reuters

Incident se odehrál na konci první půle finálového duelu, v němž nakonec chilští fotbalisté zvítězili 4:1 na penalty. Na příbuzné argentinské modly Messiho, kteří sledovali zápas z tribuny v Santiagu, se nejprve z chilského fanouškovského sektoru snesla salva nadávek a urážek. Messiho bratr Rodrigo byl pak zasažen předmětem hozeným z hlediště a dostal se do konfliktu s fanoušky, informovala jihoamerická média. 

Prst v zadku vyšel draho. Jara na Copa América dohrál a klub už ho nechce

Jelikož se napětí stupňovalo, zasáhnout nakonec prý musela ochranka a Messiho rodina, rodiče Celia a Jorge a bratři Rodrigo a Matias byli nakonec kvůli bezpečnosti odvedeni do televizního studia. 

Horké chvilky zažíval ale i sám útočník Barcelony. Největší hvězda Argentiny inkasovala několik tvrdých zásahů, záložník Chile Gary Medel dokonce Messimu uštědřil zákrok do břicha ve stylu kung-fu. 

Messi ale nebyl jedinou fotbalovou hvězdou, která si na šampionátu Jižní Ameriky mohla připadat jako lovná zvěř. Už v dřívější fázi Copy América neblaze proslul jiný chilský hráč Gonzalo Jara, jenž uruguayskému útočníkovi Edinsonu Cavanimu strčil prst do zadku a vyprovokoval jej k odvětě. Cavani dostal červenou kartu, šel do sprch a Uruguay vypadla. 

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!