5. července 2015 13:30 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Messiho rodinu napadli diváci. Sám útočník dostal kopanec do břicha

Messi neprožil dobrý den. Jeho tým padl, rodinu napadli fanoušci. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Messi neprožil dobrý den. Jeho tým padl, rodinu napadli fanoušci. | foto: Reuters

SANTIAGO DE CHILE „Jsou to absolutní muka,“ přiznal po druhé finálové porážce argentinských fotbalistů na velkém šampionátu během 12 měsíců záložník Javier Mascherano. Sportovní nezdar ale málem přebilo neštěstí vážnější - během finále Copy América proti Chile napadli chilští fanoušci rodinu hvězdného Lionela Messiho.

Incident se odehrál na konci první půle finálového duelu, v němž nakonec chilští fotbalisté zvítězili 4:1 na penalty. Na příbuzné argentinské modly Messiho, kteří sledovali zápas z tribuny v Santiagu, se nejprve z chilského fanouškovského sektoru snesla salva nadávek a urážek. Messiho bratr Rodrigo byl pak zasažen předmětem hozeným z hlediště a dostal se do konfliktu s fanoušky, informovala jihoamerická média. 

Jelikož se napětí stupňovalo, zasáhnout nakonec prý musela ochranka a Messiho rodina, rodiče Celia a Jorge a bratři Rodrigo a Matias byli nakonec kvůli bezpečnosti odvedeni do televizního studia. 

Horké chvilky zažíval ale i sám útočník Barcelony. Největší hvězda Argentiny inkasovala několik tvrdých zásahů, záložník Chile Gary Medel dokonce Messimu uštědřil zákrok do břicha ve stylu kung-fu. 

Messi ale nebyl jedinou fotbalovou hvězdou, která si na šampionátu Jižní Ameriky mohla připadat jako lovná zvěř. Už v dřívější fázi Copy América neblaze proslul jiný chilský hráč Gonzalo Jara, jenž uruguayskému útočníkovi Edinsonu Cavanimu strčil prst do zadku a vyprovokoval jej k odvětě. Cavani dostal červenou kartu, šel do sprch a Uruguay vypadla.