25. září 2014 6:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Šéf vyšetřovací komise žádá, aby FIFA zveřejnila jeho zprávu o korupci

Michael Garcia. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Michael Garcia. | foto: Reuters

LONDÝN/PRAHA Michael Garcia, šéf vyšetřovací komise, která prověřovala podezření z korupce při volbách pořadatelů fotbalového mistrovství světa 2018 a 2022, vyzval FIFA, aby jeho zprávu zveřejnila. Podle amerického právníka by měli zástupci FIFA, kteří považují spis za přísně tajný, svůj postoj znovu uvážit.

"Myslím, že je nyní nezbytné, aby výkonný výbor FIFA schválil přiměřené zveřejnění zprávy," uvedl Garcia v oficiálním prohlášení, které jeho chicagská kancelář vydala dva dny před začátkem zasedání výkonného výboru FIFA v Curychu.

Garcia zdůraznil, že pro odtajnění vyšetřovacího spisu jsou i někteří členové výkonného výboru včetně místopředsedů Jima Boyce ze Severního Irska, Jeffreyho Webba z Kajmanských ostrovů, jordánského prince Husajna či Australanky Moyi Doiddové.

Šéf etické komise FIFA Hans-Joachim Eckert převzal spis v polovině září a s jeho prostudováním by měl být hotov začátkem listopadu.

Verdikt, zda zvolení Ruska a Kataru pořadateli MS 2018 a 2022 opravdu ovlivnily úplatky, podle něho padne až na jaře příštího roku. FIFA už dříve upozornila, že o případném opakování voleb může rozhodnout jen výkonný výbor a ne předseda etické komise.

Lidovky.cz, ČTK

NÁZORY: V kolika letech jste si vzali hypotéku?
NÁZORY: V kolika letech jste si vzali hypotéku?

Anonym, nechci aby věděli, děkuji 8) Uvažuji o hypotéce, byt nebo dům. Musím samozřejmě ještě šetřit aby mi ji vůbec dali. Ale radši platit 8tisíc hypotéku než podnájem. Chci se zeptat v kolika letech jste si ji vzali, na co a zda nelitujete. Je mi 26, bezdětná.