Čtvrtek 3. prosince 2020svátek má Svatoslav 0 °C sněžení Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Milionář Paukner koupil Duklu: Nechci strkat peníze do černé díry

Majitel společnosti Carbounion Bohemia a fotbalistů Dukly Praha Petr Paukner  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Majitel společnosti Carbounion Bohemia a fotbalistů Dukly Praha Petr Paukner | foto: ČTK

PRAHA Fotbalisté pražské Dukly mají nového majitele. Majoritním vlastníkem klubu se stal podnikatel Petr Paukner. Na kontě má údajně dvě miliardy korun, ale bezhlavě utrácet určitě nehodlá. "Nechci strkat peníze jednorázově do černé díry, jde mi o dlouhodobý projekt," říká.

"V mládí mi Dukla přirostla k srdci, fandil jsem jí a dnes jsem rád, že jí můžu pomoci hlavně pokud jde o ekonomickou jistotu. Dávám peníze do věcí, které fungujou. A jak jsem si zjistil, lidi v Dukle dělají poctivý špičkový fotbal za relativně málo peněz. A na Julisce mě zaujala hlavně ta poctivost ve srovnání s tím, co všechno se ve společnosti děje."

Jakou ještě máte zkušenost s fotbalem kromě té, že máte vřelý vztah k pražské Dukle?
V mládí jsem hrál v Milevsku, odkud pocházím, dorosteneckou ligu, což je můj vrchol jako hráče. Byl jsem v jednom mužstvu s Jirkou Kotrbou, který ale byl šikovnější a dotáhl to dál. A můj bratr Bohumil před lety v Dukle funkcionařil a teď bude v klubovém představenstvu.

Hodláte navýšit klubový rozpočet, který je dnes v Dukle přibližně dvaačtyřicet milionů korun?
To zatím v žádném případě. Jak už jsem říkal, nejsem přítel unáhlených krátkodobých investic . Nejdřív musím vidět nějaké výsledky, rád bych, aby v Dukle dobře fungovala mládež, aby tenhle klub měl svou líheň. Samozřejmě, že když to všechno bude fungovat podle mých představ, a já věřím, že s lidmi, kteří v Dukle jsou, to fungovat bude, pak jistě nebude problém rozpočet navýšit.

Takže žádná velká jednorázová investice?
Kdepak. Znám případy gigantů, kde někdo vytáhne sto padesát milionů, klub jde krátkodobě nahoru a když peníze dojdou, přijde sešup dolů. Tak tohle můj případ není.

Majitel společnosti Carbounion Bohemia a fotbalistů Dukly Praha Petr Paukner

Majitel společnosti Carbounion Bohemia a fotbalistů Dukly Praha Petr Paukner

Zmínil jste se o mecenáších Korbelovi s Čekanem, kteří koncem minulého století hojně sponzorovali Slavii a Žižkov. A co říkáte například na Daniela Křetínského, který coby majitel klubu dává obrovské sumy do Sparty?
Občas se s panem Křetínským bavím, ale podle mého názoru dává do Sparty až příliš peněz, přičemž výsledky tomu neodpovídají.

V Dukle se podle vlastních slov hodláte starat o ekonomické zázemí. A co sportovní stránka?
Tak sportovní stránku nechám odborníkům, kteří na Julisce jsou. Rozhodně nebudu posílat esemesky, kdo se má vyhodit nebo odvolat.

Souhlasíte, že dnešní velký fotbal se bez velkých peněz neobejde?
Vím, že se o penězích hodně mluví. Ale nejsou všechno, což je například případ Dukly, která má skvělé výsledky se skromným rozpočtem. Já nějakou dobu žil v Německu a pořád dělám byznys v západní Evropě. A dobře vím, že zadarmo vám nikdo nic nedá. Mám dobré známé i v německém fotbale a uvažuju o tom, že Dukla by s nějakými německým klubem mohla v budoucnu úspěšně spolupracovat.

Můžete být konkrétnější?
To vás zklamu, ale jmenovat v téhle chvíli nemůžu. Až to bude hotové, rád všechno sdělím.

A lze stručně říci, jak by taková spolupráce měla vypadat?
Měla by to být jistá forma spolupráce po všech stránkách.

Myslíte tedy, že by Dukla byla nějakému německému klubu jakousi farmou?
Farma není to správné slovo, představuju si spíš rovnocenné partnerství. Například ohledně hráčů. Ale to už hodně předbíháme.

Co se vám na Dukle líbí?
Dukla je prostě Dukla. A věřte, že dodnes má na západě zvučné jméno. A že její někdejší velikány a legendy typu Masopusta, Pluskala a dalších lidi dobře znají. Různí agenti mi nabízeli vstup do jiných klubů, ale mně se na Dukle líbí třeba i to, že zdejší funkcionáři si duklácké historie opravdu váží.

Neschopní ať zkrachují a pražská smetánka čte knihy, vzkazuje prezident

Prezident Miloš Zeman při rozhovoru pro MF DNES (Lány, 8. října 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Česká republika se potýká s rekordními nárůsty potvrzených případů koronaviru, vláda zavádí mimořádná opatření a...

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Jiří Sagan, vedoucí lékař JIP z Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...