12. listopadu 2008 18:54 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Mistr tesař se občas utne. I Necid

Vladimír Šmicer po návratu do Slavie. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vladimír Šmicer po návratu do Slavie. | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA Tak uplynulý týden se nám, přiznejme si, opravdu příliš výsledkově nepovedl. Pokud tedy nebudeme za úspěch pokládat bod přivezený z Budějovic, což by ovšem vzhledem k průběhu nedělního utkání nebylo zase tak úplně od věci.

Jistě ale zároveň platí, že budemeli poměřovat oba poslední zápasy z hlediska vyšší spravedlnosti, museli by kluci v červenobílých trikách zase minimálně jeden bod s Aston Villou urvat. Za výkon proti Angličanům jim jednoznačně patří poděkování a jeden víc než smolný gól na tom nic nemění.

I proto také nelze následnou remízu na jihu Čech jen tak přejít. Při vší úctě k výkonu soupeře, Budějovice prostě nejsou týmem, s nímž by měl klub, který dokáže držet krok s předním mužstvem Premier League, ztrácet body.

Nelze se přitom vymlouvat ani na únavu (k čemu potom máme nejsilnější lavičku v lize?), ani na nešťastný vlastňák našeho elitního kanonýra. Občas se utne i mistr tesař a občas se to může stát i mistru Necidovi. S tím se musí počítat. Problém bude jinde. Lidé by měli dělat svou práci, která je živí, pořádně i ve chvílích, kdy to není právě ta největší zábava na světě! Ano, Budějovice nejsou Aston Villa ani Hamburk, ale to nikoho na hřišti za jeho "nasazení" neomlouvá. Nezbývá než doufat, že proti Viktorce příště nastoupí zase ta naše stará dobrá Slavie!

Tentokrát nám opět z nejhoršího pomohli Ostravští, kteří naštěstí obrali o body do té doby druhou Boleslav. Takže: Baníčku jsme zatím s tebou, ale všeho do času!

Autor (39) je tradicionalista ctící víru otců a zásadu, že krev není voda, i pokud jde o fotbal a věrnost Slavii.

Najdete na Lidovky.cz