Sobota 28. března 2020svátek má Soňa 15 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Moje koně se už neproberou. A co slávisté?

Fanoušci Baníku.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fanoušci Baníku. | foto: ČTK

OSTRAVA Jednou za tři roky si Baník může dovolit komfort prohrát se Spartou. Stalo se. Bohužel, po obvyklém „standardu“ posledních měsíců. "Oni to snad tomu Peterovi dělají naschvál, tak slabý Baník dlouho nepamatuji," napsal mi po zápase na Letné jeden kovaný sparťan.

Když i nenáviděná konkurence zaregistruje náš prachbídný výkon, dávám se do klidu. Občas totiž ve své modrobílé duši přemítám, zda nejsem příliš zaujatý a ostrý vůči Zeherovi, Neuwirthovi, Střihavkovi a dalším. Že se moje koně letos na jaře už neproberou, s tím jsem v podstatě smířený. 

O to víc apeluji na slávisty, aby se vzpamatovali. Je potřeba zabrat, vy bando sešívaná. Přestaňte machrovat s novým stadionem, který stejně není úplně dodělaný (strana od Strašnic vypadá, jako by tam Pat a Mat právě zapíchli směnu) a začněte zase hrát to svoje.

Nervozitu si vůbec nepřipouštějte. Když jsme jeli s Baníkem na náš zatím poslední titul, byl pětibodový náskok před konkurencí úplně na pohodu. Tohle se dá uhrát, hlavně žádné zmatky. 

Jestli by mě ale mohla letošní liga něčím hodně pobavit, byl by to jednoznačně titul pro zatím třetí Liberec. To by pak slávisti i letenská lůza byli za kopytníky, kteří mají rádi seno. 

Uznávám, takový scénář je spíše sci-fi, ale jak říká Andrea Bocelli: „Uvidíme.“

Autor (40) je zatvrzelý konzervatista a hrdý Chachar, který si paličatě stojí za svým, že Baník je king a patří do Slezska a nikdy ne na Moravu.

,
Premium

Většině stačí kapky na kašel a vitaminy, říká primář, který vyléčil koronavirus

Pavel Dlouhý, primář infekčního oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V Česku se vyléčili první čtyři pacienti z onemocnění COVID–19. Tři se léčili na infekčním oddělení ústecké Masarykovy...

Premium

Kvůli ‚maláčovské revoluci‘ nemáme finanční rezervy, míní exprezident Klaus

Bývalý prezident Václav Klaus. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Česko v karanténě, omezený pohyb lidí, zavřené školy, obchody nebo hotely. A z toho plynoucí kolapsy podniků i celých...

Premium

Chtěli jsme devět dětí, ale pět nám stačí, říká vítězka Peče celá země

Vítězka soutěže Peče celá země Petra Burianová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vyhrála televizní soutěž Peče celá země. Tvrdí, že nerada soutěží, ale trumfla by kdekoho z nás. Jako máma tří dětí si...

Najdete na Lidovky.cz