Pátek 3. května 2024, svátek má Alexej

Bohemians smetli Kolín díky dvěma hattrickům, dál jde i Zlín a Olomouc

Matyáš Kozák (vlevo) z Bohemians a Jiří Vondráček z Kolína bojují o míč. foto: ČTK

Pražští Bohemians 1905 vyhráli ve 3. kole domácího fotbalového poháru v Kolíně 7:1. Hattrick dali Matyáš Kozák a Ladislav Mužík. V osmifinále vyzvou doma finalistu minulého ročníku soutěže Spartu. Mezi 16 nejlepších týmů postoupil i Zlín, který na hřišti jiného třetiligového týmu Uničova zvítězil po obratu ve druhé půli 2:1. V osmifinále se představí v Ostravě, kterou trenér Pavel Vrba vedla před angažmá ve Zlíně. Dál jde i Olomouc po výhře 1:0 na stadionu druholigového Žižkova.
  17:59

Útočník Kozák, který je v Bohemians na hostování ze Sparty, zařídil vršovickému celku dvoubrankový náskok. V závěru úvodního dějství domácí snížili, po změně stran už ale skórovali jenom hosté. Mezi dvě Mužíkovy trefy se vměstnala branka Hrubého. Kozák dovršil hattrick v 82. minutě z penalty a Mužík tři minuty poté.

Uničov začal proti Zlínu výborně a ve čtvrté minutě se zásluhou Krče ujal vedení. Po téměř hodině hry vyrovnal Žák, od 69. minuty dohrávali domácí v oslabení po vyloučení Ambrozka. Hosté přesilovku zužitkovali v 76. minutě, kdy se z pokutového kopu prosadil Vukadinovič.

„V první půli jsem nebyl s výkonem spokojen, chyběl nám pohyb. Když šli domácí do vedení, vycítili šanci. Po přestávce jsme hru zrychlili a podařilo se nám vývoj otočit. Ale celkově jsme měli zápas zvládnout líp,“ řekl novinářům Vrba.

O vítězství Olomouce na Žižkově rozhodl ve 24. minutě Fortelný. V závěru úvodního dějství Sigma mohla Viktorii odskočit na dvoubrankový rozdíl, jenže Pospíšil penaltu neproměnil.

Jan Fortelný (v modrém) z Olomouce utíká žižkovské obraně.

„Zbytečně jsme si to zkomplikovali. Měli jsme několik dalších brankových příležitostí, v závěru prvního poločasu jsme neproměnili penaltu,“ citoval klubový web trenéra Hanáků Václava Jílka. „Do druhého poločasu jsme nastoupili lehkovážně. Ztratili jsme agresivitu a větší kvalitu. Soupeř hrál po změně stran velmi dobře. Šel si za vyrovnáním a měl tam dvě tři stoprocentní šance. Při nás ale stálo štěstí. Úkol splněn a jsem za to šťastný,“ dodal.

Bohemians, Zlín a Olomouc doplnili dvanáctku již jistých osmifinalistů pohárů. Ve čtvrtek bude znám poslední osmifinalista, Plzeň čeká utkání na půdě divizních Mariánských Lázní. Právě z tohoto souboje vzejde soupeř pro Olomouc.

V této sezoně zatím z MOL Cupu vypadly čtyři prvoligové celky - Pardubice, vítěz předminulého ročníku Slovácko, Teplice a nováček nejvyšší soutěže Karviná. Úředním hracím termínem osmifinále je středa 1. listopadu.

MOL Cup
3. kolo 11. 10. 2023 18:00
FK Viktoria Žižkov FK Viktoria Žižkov : SK Sigma Olomouc SK Sigma Olomouc 0:1 (0:1)