2. června 2008 14:46 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Mourinho nakonec přece jen do Interu

Nový trenér Interu Milán José Mourinho | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nový trenér Interu Milán José Mourinho | foto: AFP

ŘÍM José Mourinho bude zítra oficiálně představen jako nový kouč Interu Milán. Mezi jeho nejbližší plány patří přivézt Michaela Essiena.

Budoucí trenér Interu Milán dostal příslib 100 miliónů liber na nákup hráčů. Mezi jeho první vyhlédnuté posily patří právě Michael Essien, který v současné době působí v týmu, ve kterém Mourinho naposledy působil, londýnské Chelsea. 

Mourinho by také rád získal další hráče Blues, konkrétně Didiera Drogbu a Franka Lamparda. Inter je v současnosti ve vlastnictví ropného magnáta Massima Morratiho, který je připraven  napumpovat do svého klubu obrovské finance za účelem vyrovnání se nejlepším anglickým klubům. Ty se obávají, že budou muset svést s Interem těžkou bitvu, aby nenastal výprodej jejich es.

Morrati se s Mourinhem setkal minulý pátek v luxusní restauraci v centru Paříže, kde definitivně potvrdili vzájemnou spolupráci, kterou šéf Interu nabízel Mourinhovi údajně jen pár dní poté, co v září loňského roku opustil svůj post v Chelsea. Po dlouhém naléhání nakonec portugalský kouč podlehl a zdá se, že  v Interu opět nalezne novou motivaci.

Lidové noviny