Neděle 19. května 2024, svátek má Ivo
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Mourinho: První italský skandál na světě

Sport

  10:10
MILÁN - Tak to netrvalo ani tak dlouho a to na co se všichni fanoušci a novináři v Itálii těšili je zde. Dvě odehraná kola Serie A stačili José Mourinhovi k tomu, aby rozpoutal první slovní válku. Jeho první obět? Sportovní ředitel Catanie Peitr Lo Monako. Mourinho se do něj pustil po víkendovém vítězném utkání svého Interu Milán 2:1, přestože Inter dohrával zápas bez vyloučeného Muntariho.

Šibalský úsměv José Mourinha je na místě. Jak dlouho mu ale vydrží? foto: ČTK

Mourinho naštval funkcionáře Catanie, když se sebevědomím jemu vlastním prohlásil, že Inter měl i po vyloučení Sulleye Muntariho vyhrát 5:1. Lo Monaco poté portugalskému kouči vzkázal, že by měl kvůli nedostatku respektu dostat pár pohlavků. Bývalý kouč Chelsea si však nenechal nic líbit a hned vrátil úder, když si v médiích utahoval z Monakova jména, které v italštině znamená mnich či Mnichov.

"Kdo je Lo Monaco?" prohlásil Mourinho. "Znám tibetského mnicha, knížectví Monako, Bayern Mnichov, Velkou cenu Monaka, ale to je tak všechno," dodal trenér, který na sebe podobným stylem upozornil už v Anglii, kde o sobě po příchodu do Chelsea prohlásil, že je "Special One" (Výjimečný).

"Jestli chce Lo Monako získat slávu tím, že o mně bude mluvit, tak by mi měl zaplatit," přidal pětačtyřicetiletý Portugalec. "Všichni sponzoři, které propaguji, mi za to dávají peníze a za to, abych dělal jméno Lo Monakovi placený nejsem. Myslím, že jestli někdo touží být na první stránce novin, tak by měl vědět, jak na to," dodal kouč, který ve dvou zápasech Serie A na lavičce Interu získal čtyři body.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!