Úterý 6. prosince 2022, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Mourinho si otevřel pusu a půjde na kobereček

Sport

  21:15
MADRID - Disciplinární komise UEFA zahájila řízení s trenérem Realu Madrid Josém Mourinhem kvůli "nevhodnému komentáři" po prohře s Barcelonou v úvodním semifinále Ligy mistrů. Portugalský kouč chrlil lavinu kritických slov na adresu rozhodčích a naznačil, že Barceloně nadržuje i UEFA. Případ se bude řešit 6. května.

José Mourinho. foto: Reuters

Real ve středu večer doplatil na vyloučení Pepého, za což ho v poslední čtvrthodině ztrestal dvěma góly kanonýr Messi. Mourinho Pepého vyloučení nechápal, po protestech byl vykázán na tribunu a po skončení semifinále nemohl přijít na jméno čtveřici německých sudí v čele s hlavním Wolfgangem Starkem.

Disciplinární komise zasedne až v pátek 6. května, přičemž odveta na Nou Campu se bude hrát už v úterý. Bude se zabývat také Mourinhovým vykázáním z lavičky, které následovalo po jeho ironickém zatleskání čtvrtému sudímu, jenž Starkovi poradil, ať Pepého vyloučí.

VÍCE K TÉMATU

Oficiální stížnost UEFA podala také Barcelona, která se cítí být Mourinhovými komentáři poškozena. Charizmatický kouč hovořil o tom, že Barceloně nadržují sudí a že barcelonský klub dosáhl ve fotbalovém světě obrovského vlivu. "Nevím, jestli je to tím, že na dresech propagují UNICEF," rýpl si Mourinho.

O svém kolegovi Pepovi Guardiolovi pak řekl, že ho respektuje, ale styděl by se za zápasy, které byly skandálně řízené. "Ligu mistrů už jednou vyhrál, ale já bych se za to po skandálním řízení zápasu na Chelsea styděl. Stejně bych se cítil, pokud mu to vyjde i letos. Chtěl bych vidět, aby to vyhrál bez skandálů," pokračoval Mourinho.

Barcelona dnes po těchto výrocích svolala mimořádné zasedání klubových šéfů a pak uspořádala tiskovou konferenci. "Máme za to, že pan Mourinho včera překročil hranice slovní války. Nemůžeme akceptovat, aby někdo zpochybňoval naše úspěchy nebo naše spojení s UNICEF," řekl mluvčí Toni Freixa.

Řešit se příští pátek v sídle UEFA bude také červená karta náhradního gólmana Barcelony Joseho Pinta, který se zapojil do strkanice při odchodu ze hřiště o poločasové přestávce.

Autor:

Mohlo by vás zajímat