7. ledna 2010 18:35 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Mysliveček, potrestaný v korupční aféře, bude sportovním ředitelem v Plzni

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Kouč fotbalistů Plzně Pavel Vrba, se kterým bude Mysliveček spolupracovat. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kouč fotbalistů Plzně Pavel Vrba, se kterým bude Mysliveček spolupracovat. | foto: ČTK

PLZEŇ Novým sportovním ředitelem fotbalové Viktorie Plzeň se stal František Mysliveček, kterého disciplinární komise svazu v roce 2005 potrestala za účast v korupční aféře dvouletým zákazem činnosti a stotisícovou pokutou.

Na místo obchodního ředitele v západočeském klubu nastoupil Aleš Pangrác. Ten zase na konci roku odešel z postu generálního ředitele v Jablonci. "František Mysliveček bude fungovat v těsné spolupráci s trenérem Vrbou, v jeho kompetenci však budou také mládežnické týmy," uvedl dnes v tiskovém prohlášení generální ředitel Viktorie Adolf Šádek.

"Aleš Pangrác by měl zefektivnit fungování obchodního úseku s důrazem na starost o partnery a propagaci klubu. Ze spolupráce s oběma jmenovanými mám ty nejlepší pocity, na práci v klubu se těší a já jsem přesvědčen, že nám významně pomohou posunout klub opět o krok dále," dodal Šádek.

Bývalý dlouholetý zkušený funkcionář Mysliveček se tak vrací na prvoligovou scénu, z níž zmizel před pěti lety, kdy mu disciplinární komise uložila dvouletý zákaz činnosti a pokutu. Mysliveček, který během podzimu už s Plzní spolupracoval externě, se podle verdiktu komise pokoušel v roce 2004 ovlivnit utkání Liberce se Zlínem, když měl kontaktovat rozhodčího Václava Zejdu a delegáta Christose Čanaklise. Ti byli také potrestáni zastavením činnosti a pokutami a liberecký klub pak v tabulce přišel o šest bodů.

Mysliveček, Zejda i Čanaklis později později neuspěli s odvoláním u svazové odvolací komise, přestože na civilní úrovni okresní soud v Liberci v září 2007 a později i tamní krajský soud celou trojici zprostil obžaloby.

Policejní odposlechy byly podle soudu v kauze nasazeny nezákonně, třebaže jiné české soudy je při posuzování korupčních případů uznávaly jako důkazní materiál. Nejvyšší soud však později zase naopak označil rozhodnutí libereckého soudu za porušení zákona, s ústavní stížností neuspěl ani Zejda.

ČTK
  • 0Diskuse

Najdete na Lidovky.cz