14. června 2011 13:34 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Na exhibici v Edenu možná přijede i Gascoigne s Thuramem

Sobotní exhibice v Edenu se zúčatní i Pavel Nedvěd | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sobotní exhibice v Edenu se zúčatní i Pavel Nedvěd | foto: ČTK

PRAHA Hvězdné obsazení bude mít sobotní exhibiční fotbalové utkání mezi výběrem Evropy a týmem české Asociace bývalých profesionálních hráčů CFPA, kterým v pražském Edenu vyvrcholí akce Legendy 2011. Pořadatelům přislíbili účast držitel Zlatého míče z roku 1994 Bulhar Christo Stoičkov či známý Rumun Gheorghe Hagi.

V jednání je také příjezd dvou slavných Angličanů Paula Gascoigna s Garym Nevillem. "Tolik hvězd světového fotbalu jsme ještě nehostili. Nejvíce si cením účasti Hagiho, který by měl na 99 procent dorazit. Pokud by vyšla i účast Gascoignea, byla by to paráda," řekl na dnešní tiskové konferenci ředitel projektu Pavel Červený.

V hledáčku pořadatelů byla i další hvězdná jména, velkou konkurencí je ale páteční exhibice ve Vídni. "Mrzí nás, že se do evropského výběru nedostaly takové ty top hvězdy, jako byl byl David Beckham nebo Zinedine Zidane. Ale v té exhibici ve Vídni den předtím se nám hodně hráčů ztratilo, jsou pro nás nedostižitelní. Výběr se rodil ve velkých křečích, neustále nám někdo odříkává nebo potvrzuje účast," uvedl Červený.

Za Evropu nastoupí členové Asociace bývalých profesionálních fotbalistů EFPA. Vedle Stoičkova a Hagiho uvidí fanoušci například Gheorgheho Popescua, Krasimira Balakova, Zvonimira Bobana, Andoniho Goikoetxeu, strýce španělského tenisty Rafaela Nadala Miguela Ángela či bývalého slávistu Sladjana Ašanina.

Největší českou hvězdou bude Nedvěd

Tým povede Velšan John Toshack. Vedle Gascoignea a Nevilla organizátoři usilují také o Francouze Liliana Thurama. Český výběr tvoří převážně vicemistři Evropy z Anglie v roce 1996, které doplní pozvaní hosté. Hlavní hvězdou by měl být držitel Zlatého míče Pavel Nedvěd.

Akce Legendy 2011 navazuje na předešlé dva ročníky z let 2007 a 2009. Tehdy se turnaj internacionálů uskutečnil na Julisce, nyní se přesunul do Edenu, i když se měl původně konat na Letné. Nakonec ale pořadatelé zvolili Synot Tip Arenu. Sobotní odpoledne bude definitivní tečkou za oslavami osmdesátých narozenin Josefa Masopusta, který provede čestný výkop.

Na rozdíl od předešlých ročníků na Julisce se tentokrát všechny zápasy odehrají jako exhibiční. Program odstartuje ve 13.00 derby mezi Slavií a Spartou, následovat bude souboj Dukly Praha s Bohemians 1905. Hvězdy Evropy vyběhnou na trávník v Edenu na závěr odpoledne v 16.00. Vstupné bude stejné jako na ligové zápasy Slavie.

ČTK

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.