Sobota 27. listopadu 2021, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Na Kladensku zemřel při zápasu fotbalista. Selhalo mu srdce

Sport

  16:49aktualizováno  18:45
KLADNO - V Pcherách na Kladensku zemřel na začátku zápasu hráč hostů. Zápas byl okamžitě ukončen.
Fotbalové hřiště - ilustrační foto.

Fotbalové hřiště - ilustrační foto. foto: ČTK

Informaci přinesl jako první server tn.cz. V deváté minutě zápasu Pcher s Knovízem zemřel jedenatřicetiletý Michal, kterému selhalo srdce. Michal se skácel na trávník těsně poté, co se mu nepodařilo pořádně odkopnout míč, a ten skončil v síti jeho mužstva.

Že Michalova poloha nebyla přirozená si jeho spoluhráči uvědomili až o chvíli později. Kapitán Duda k němu přiběhl jako první. Muž prý špatně dýchal. Duda vůbec nepřemýšlel, že by jeho spoluhráč mohl umřít.

Záchranka přijela na stadion za devět minut. "Oživovali jsme ho přes půl hodiny," řekl serveru Duda. Než sanitka přijela, prováděli oživování podle telefonických rad dispečerky. Jednatřicetiletého hráče se lékařům už nepodařilo zachránit. Dudovi připadl smutný úkol, událost musel říct jeho manželce, která na něj doma čekala s půlroční dcerkou.

"Dozvěděl jsem se od ní, že měl se srdcem problém už dřív, ale nedávno prý byl na vyšetření, které zřejmě nic neodhalilo," řekl Duda. "Svědci na místě říkali, že údajně měl problémy se srdcem už dříve. Před pěti lety zkolaboval při zápase," potvrdil slova kapitána i vedoucí lékař středočeské záchranky Patrik Merhaut.

Michal s fotbalem začínal v pražské Spartě. Několik let kopal za SK Slaný. V posledních letech byl oporou knovízského fotbalového mužstva.

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Mohlo by vás zajímat