Nadějný Neymar dal čtyři góly, další dva neuznali

12:03
RIO DE JANEIRO - Brazilský fotbalový talent Neymar na sebe v domácí soutěži opět upozornil. V zápase proti Atlétiku Paranaense zařídil Santosu vítězství 4:1 čtyřmi brankami, další dva góly mu navíc rozhodčí neuznali.

Neymar. foto: ČTK

Devatenáctiletý útočník, o kterého se už v létě ucházely elitní evropské kluby včetně Barcelony a Realu Madrid, otevřel skóre už ve druhé minutě z penalty. Hattrick mohl zkompletovat ještě do poločasu, obě dvě trefy ale podle sudích padly z ofsajdu.

Po přestávce nejprve Atlético vyrovnalo na 1:1, pak ale přišly znovu chvíle brazilského mladíka. Neymar nejprve z další penalty vrátil Santosu vedení a dvěma brankami ze hry poslal sestupem ohroženého soupeře na 18. místo tabulky.

Jen slova uznání má pro Neymara jeho legendární krajan Pelé. "Dal bych mu Zlatý míč, zažívá fantastickou sezonu. Mé srdce patří Santosu, který teď buduje opravdu silné a mladé mužstvo. Doufám, že v něm Neymar dlouho zůstane, je to výjimečný hráč," řekl pro španělský deník Marca.