27. listopadu 2008 10:35 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Nebude-li Slavia mistrem, bude to zločin

Podzimní mistr. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Podzimní mistr. | foto: ČTK

PRAHA První úkol, tedy zisk „titulu“ půlmistra, byl splněn a udržet se podařilo i podzimní stoprocentní úspěšnost sešívaných v Edenu. Chválit jednotlivce za výkon proti Teplicím nemá cenu, minimálně za druhý poločas a otočení zápasu si naše díky zaslouží celý tým. Pogratulujme tedy pouze Tomáši Necidovi k návratu do čela žebříčku střelců.

Drobnou vadou na kráse je ovšem v poslední době podezřelé množství laciných a zbytečných gólů, které Slavia inkasuje. Samozřejmě myšleno na červenobílé poměry, neboť co by za takto kvalitní obranu daly děti v Africe, o Letné nemluvě.

Ti, kdo upozorňují, že ani osmibodový či větší náskok nám nemusí k obhajobě titulu stačit, mají samozřejmě pravdu. S napětím budeme jistě proto sledovat, zejména kdo v sešívaném dresu (ne)přežije zimu. Nicméně je třeba odhodit někdejší slávistickou přeopatrnost (fandíme a píšeme přece slušně, ne?) a říct nahlas, že nebude-li Slavia mistrem, bude to s tímto týmem zločin na fanoušcích.

Protože v posledním podzimním kole už Slávinku v Praze neuvidíme, nezbývá než pozvat fotbaluchtivé na Letnou na zápas s Kladnem. Sparta v pondělí opět naznačila, že to bude až do konce napínavý mač.

Výkony rudých jsou přitom naprostou záhadou - vždyť mají na lavičce takovou trenérskou osobnost, jakou je Pepík Chovanec, který umí psychologicky přečíst soupeře jako nikdo jiný! Pokud však hráčům nepomůže ani jeho revoluční zjištění, „že když Jablonec získá sebevědomí, tak si věří“, je to potom marné...

Autor (39) je tradicionalista ctící víru otců a zásadu, že krev není voda, i pokud jde o fotbal a věrnost Slavii.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!