Pondělí 18. října 2021, svátek má Lukáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nechutný závěr fotbalové ódy: tři brutální fauly, červená a potyčka

Sport

  23:26
JOHANNESBURG/PRAHA - Měl to být jeden z vrcholů bojů v základních skupinách MS ve fotbale. Místo toho se v závěru zápasu Brazílie-Pobřeží Slonoviny (3:1) proměnil fotbalový trávník v bitevní zónu. V jeden okamžik nebylo daleko i k hromadné bitce. Vše způsobily brutální zákroky afrických hráčů, kteří nedokázali unést fakt, že na soupeře nestačili fotbalově.

Faul na Elana. foto: Reuters

Óda na fotbal? Krásný sportovní zážitek příznivcům nejrozšířenější kolektivní hry na světe zkazili v závěru protagonisté duelu Brazílie-Pobřeží slonoviny. "Předvedli se" především afričtí hráči, kteří nedokázali skousnout vysokou porážku 1:3.

DÁLE ČTĚTE


"Když viděli, že na ně nestačí, tak je chtěli alespoň pokopat. To nebyly fauly na žlutou, ale na červenou," komentoval chování zuřících hráčů Pobřeží slonoviny ve studiu České televize kouč a odborník Josef Csaplár. Které okamžiky měl na mysli?

1. Šlapák Tieneho na Elana v 65. minutě:
Zraněný Elano.
Chvíli předtím brazilský špílmachr předběhl svého strážce a vsítil přes něj třetí gól "kanárků". Tiene jakoby se mu chtěl pomstít. Předkopl si na polovině míč a poté zajel zbytečně šlapákem proti noze Elana, který jej čistě odehrál pryč. Pro Elana v ten okamžik zápas (a možná i turnaj skončil). Tiene neviděl ani žlutou kartu.

2. Keita si vyšlápl na Bastose v 75. minutě:
Faul na Bastose.
Poté, co se začalo opět hrát po ošetření a vystřídání Elana toho fanoušci z fotbalu zase příliš neměli. Po pár tvrdších zákrocích vše vyvrcholilo naprosto zbytečným šlapákem Keity proti kotníku Bastose. Rozhodčí Lannoy z Francie konečně vytáhl žlutý kartonek.

Strčení Kaká, další šlapák Tieneho v 85. a 86. minutě:
Robinho
Těm dvěma závěr skutečně nevyšel. Tiene měl očividně poslední minuty zápasu zatmění mozku, když nejprve vyřadil ze hry Elana a následně si vyšlápl i na Robinha a Luise Fabiana. Žlutou kartu dostal až za druhý zákrok a ještě se stihl málem poprat s Brazilci. Chvíli po něm dostal za zbytečné postrčení zdržujícího soupeře žlutou kartu i nervózní Kaká.

Vyloučení Kaká a hromadná strkanice v 88. minutě:
Červená karta pro Kaká.
Celé divadlo, které navíc naprosto nezvládli sudí zakončil herecký výkon Keity v 88. minutě. Ten si naběhl na Kaká (úmyslně?), který už měl žlutou kartu. Brazilský míčový kouzelník do něj štouchnul klukovsky loktem a odjistil tím nálož emocí bublající ve všech hráčích. Keita se svalil jako podťatý, na Kaká se vrhli jeho spoluhráči.

Pošťuchování a nadávky pokračovaly několik desítek vteřin, než vášně alespoň trochu opadly. A sudí poté vše zakončil vytažením druhé žluté pro Kaká. Jako kdyby se tím fotbalisté přece jen uklidnili a následující minuty již dohráli v klidu a po zápase si i dokázali podat ruce. Vyvstává tak otázka: Bylo to vše třeba?

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Od perfekcionisty Contadora k Pogačarovi bez nepřátel. Hvězdy očima Kreuzigera

Premium Zažil vládu Contadora i Frooma, řádění Sagana, razantní nástup Pogačara. Během šestnácti let profikariéry se vedle...

Stylová jako Dana Morávková v brýlích Crullé. Vyhrajte 500 Kč na nové brýle
Stylová jako Dana Morávková v brýlích Crullé. Vyhrajte 500 Kč na nové brýle

Zvažujete pořízení nových obrouček? Hledáte stylové sluneční brýle nebo perfektně padnoucí čočky? Zapojte se do soutěže, vyhrajte poukázku a...