Pondělí 4. prosince 2023, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nedvěd: Máme malou šanci, ale popereme se

Sport

  14:44
WESTERBURG - Český útočník Pavel Nedvěd se obává, že je naděje Česka na postup ze skupiny ohrožena. Fotbalisty čeká ve čtvrtek závěrečná bitva s Itálií, jejíž tým Nedvěd skvěle zná. Vše zkomplikovala prohra s Ghanou, která mohla týmu dát postupovou jistotu do osmifinále.

Nedvěd pomohl duchu týmu, tahouny zápasu s Nory byli ale Tomáš Rosický a Milan Baroš. foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

"Máme teď malou šanci, ale budeme se o ní ještě prát. Naděje umírá poslední," řekl Nedvěd po prohraném utkání s Ghanou v mixzóně českým novinářům.

Podle hráče jsou Češi ve velmi složité situaci. "Myslím, že jsme na tom teď ze všech nejhůř. Nemáme body, hrajeme proti nejsilnějšímu týmu a nemáme ani hráče. Musí se asi stát nějaký zázrak," prohlásil Nedvěd.

Nedvěd před soubojem s Ghanou toužil po tom, aby Češi uhráli minimálně remízu a udrželi si od Afričanů v tabulce tříbodový odstup. Sobotní duel v Kolíně nad Rýnem ale celou situaci ve skupině pořádně zdramatizoval.

"Měli jsme šanci to mít všechno ve svých rukách a nebyli jsme schopni si to uhrát. Vždyť jsme se ani nedostali do nějaké stoprocentní šance. Po tom jejich rychlém gólu ve druhé minutě se zbortila celá naše taktika," poukázal Nedvěd na gól Gyana ze druhé minuty utkání.

Zápas s Ghanou dal Nedvědovi zabrat. Ve druhém poločase jej dokonce chytaly i křeče, což se fotbalistovi, který je proslulý skvělou fyzickou kondicí, v kariéře mnohokrát nestalo. "Křeče jsem neměl asi tři roky. Museli jsme s Ghaňany běhat, dělat jim problémy. Bylo to hodně náročné hrát s nimi fotbal nahoru dolů. Viděli jsme, že na tom byli asi lépe než my," uvažoval Nedvěd.

Bude se opakovat rok 1996?
Podle Nedvěda se nyní opakuje situace z evropského šampionátu v roce 1996. Češi tehdy byli po prohře s Německem v základní skupině téměř odepsaní, ale výhra nad Itálií tehdejší výběr trenéra Dušana Uhrina vrátila do postupové hry.

"Tehdy jsme jeden zápas prohráli, jeden vyhráli a pak se strašným štěstím s Ruskem remizovali a postoupili," připomněl Nedvěd dramatické rozuzlení skupiny. "Jedině kdybysme měli i teď tohle štěstí, tak se s tím dá ještě něco dělat. Jinak nevím. Italové nám toho asi moc nedají," přemítal nejlepší fotbalista Evropy z roku 2003.

Nedvěd prý stále netuší, jestli bude světový šampionát v Německu jeho poslední reprezentační akcí. Pokud by ale Češi ve čtvrtek zápas s Italy nezvládli a nepostoupili, Nedvědův konec prý vyloučen není. "Před deseti lety jsem proti Italům prakticky začínal, takže by to teď třeba byl osud. Třeba to můj poslední zápas za nároďák nebude. Uvidíme, možné je všechno," dodal Nedvěd mnohoznačně.

Autor:

Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®
Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®

Máte dojem, že má vaše dítě potíže se soustředěním? Impulzivita a hyperaktivita zasahují do jeho každodenního života? V tom případě by se mohl stát...