Čtvrtek 4. června 2020svátek má Dalibor 22 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Zemanovy názory se mi líbí, říká Nedvěd. Vyznamenání staví nad Zlatý míč

Oceněný Pavel Nedvěd. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Oceněný Pavel Nedvěd. | foto: ČTK

PRAHA Pro bývalého fotbalistu Pavla Nedvěda je státní vyznamenání za zásluhy velkou poctou a cení si ho více než všech fotbalových ocenění, které za svou kariéru získal. A to včetně Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu Evropy za rok 2003. Rovněž ho těší, že ho vyznamenal prezident Miloš Zeman, kterého si váží za jeho názory.

„Byl to velký zážitek. Toto vyznamenání stavím úplně nejvýše. Výše než Zlatý míč a všechna další ocenění. Být oceněn prezidentem mé vlasti je velká čest,“ prohlásil Nedvěd při dnešním setkání s novináři na Fotbalové asociaci ČR.

Ačkoli se o jeho vyznamenání mluvilo už od jeho zářijové cesty do Číny s českou delegací v čele s prezidentem Zemanem, sám si tím prý do poslední chvíle nebyl jistý.

„Já do posledního dne nevěděl, jestli medaili dostanu. Pan prezident mi jen při cestě do Číny říkal, že bych si měl vzít na 28. října volno. To samozřejmě mohlo znamenat, že mě vyznamená, ale také že jen budu pozván na nějaké oslavy. Nebyl jsem si jistý do poslední chvíle, o to to bylo hezčí,“ řekl Nedvěd.

Cení si i toho, že ho vyznamenal právě Zeman, s jehož názory se prý většinou ztotožňuje. „Pana prezidenta respektuji a pozorně sleduji každý jeho projev. Mám je rád, protože v nich je hodně pravdy a líbí se mi jeho názory, se kterými se ztotožňuji,“ prohlásil bývalý kapitán fotbalové reprezentace. „Absolutně souhlasím i s jeho posledními názory, co se týče uprchlíků, muslimů, žen, co se nemají zahalovat, když jsou tady u nás. Našel bych mnoho společných názorů,“ dodal.

Dojem na něj udělal i středeční Zemanův projev před udělováním státních vyznamenání. „Měl moc hezký projev, bylo to dojemné. Moje manželka brečela, když byl vyznamenán tatínek toho kluka, který položil život za spolužačku,“ připomněl potlesk ve stoje pro Petra Vejvodu, který loni přišel o život, když bránil spolužačku před útokem psychicky nemocné ženy ve škole ve Žďáru nad Sázavou, za což dostal medaili Za hrdinství, kterou převzal jeho otec.

Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....

Otestováno dětmi: Kniha plná pohádek a známých postaviček od Disneyho
Otestováno dětmi: Kniha plná pohádek a známých postaviček od Disneyho

Oblíbené postavičky od Disneyho, jako jsou Minnie a Mickey Mouse, ožívají v knížce s příběhy na dobrou noc. Jak se líbí dětem a pomáhají jim usnout?