22. dubna 2010 19:59 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Nejlépe vydělávající fotbalista? Podle Forbesu idol David Beckham

David Beckham v reklame pro Armaniho. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy David Beckham v reklame pro Armaniho. | foto: Reprofoto

NEW YORK Záložník Los Angeles si ročně přijde na 40 milionů dolarů (přes 763 milionů korun) především díky sponzorským smlouvám a reklamě.

David Beckham je podle magazínu Forbes stále nejlépe vydělávajícím fotbalistou světa. Neúčast na mistrovství světa v JAR, kde bude chybět kvůli přetržené achillovce, však může podle agentury AP jeho příjmy z marketingu oslabit.

Žebříček nejlépe vydělávajících fotbalistů podle magazínu Forbes
(v milionech dolarů)

1. David Beckham (Angl./Los Angeles) 40,0.
2. Cristiano Ronaldo (Portug./Real Madrid) 30,0.
3. Kaká (Braz./Real Madrid)
a Ronaldinho (Braz./AC Milán) oba 25,0.
5. Thierry Henry (Fr./Barcelona) 24,0.
6. Lionel Messi (Braz./Barcelona) 20,0.
7. Frank Lampard 17,0.
8. John Terry (oba Angl./Chelsea) a Zlatan Ibrahimovic (Švéd./Barcelona) 16,0.
10. Steven Gerrard (Angl./Liverpool) 15,0.

Pořadí Forbesu se neshoduje s finančním žebříčkem, který před měsícem zveřejnil magazín France Football. Podle jeho informací sesadil Beckhama z první pozice nejlepší hráč loňského roku Lionel Messi z Barcelony.

Argentinský reprezentant si podle renomovaného fotbalového časopisu v tomto ročníku vydělá 33 milionů eur (přes 838 milionů korun podle aktuálního kurzu).

Beckhama zařadil France Football s příjmem 30,4 milionu eur (přes 772 milionů korun) na druhé místo. V žebříčku Forbesu zaujímá Messi až šesté místo s částkou 20 milionů dolarů (381 milionů korun).

"Náš seznam zahrnuje platy a prémie hráčů, příjmy od sponzorů. Byl sestaven na základě průzkumu v klubech a evidovaných reklamních smluv. Mluvili jsme také s agenty a fotbalovými experty v Evropě i USA," řekla agentuře AP redaktorka Forbesu Christina Settimiová.

ČTK