Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Nejsem jen prostředník, popírá nový majitel Edenu

Sport

  21:07
PRAHA - Po necelém roce mění majitele stadion v Edenu, kde působí fotbalisté Slavie. Od společnosti Natland Group převzal osmdesátiprocentní balík akcií právník Václav Slavíček.

Fotbalisté Slavie odehráli zápas s Příbramí bez publika foto: ČTK

Od Natland Group převzal osmdesátiprocentní balík akcií právník Václav Slavíček. Podle spekulací by ji měl převzít Karel Pražák napojený na skupinu PPF. Sám Slavíček odmítl, že by byl pouze nastrčeným prostředníkem pro dalšího zájemce. "Můžu vyloučit, že by za mnou někdo stál," prohlásil. Oficiálním majitelem se stala společnost Kingwater Holding Limited registrovaná na Kypru. Slavíček tvrdí, že tomu tak je z daňových důvodů.

Psali jsme...

"Stadion se vydal správným směrem, ale jsem přesvědčený, že jsem schopen přinést ještě něco navíc," sdělil Slavíček. Společnost E-Side, která nejmodernější fotbalovou arénu v Česku vlastní, je dnes zatížena dluhy ve výši 750 milionů korun. Slavíček je přesvědčený, že je schopen z ní udělat víc prosperující firmu. "Ročně by mohla vynášet 20 až 30 milionů korun ročně."

Chce vydělávat hlavně na fotbalu
Proč se vůbec do podobné akce jít? "Cítím šanci na výnos, i když jde o rizikovou záležitost. Jsem také fandou Slavie, to nepopírám," uvedl před novináři.

Letos v Edenu přibylo mimofotbalových akcí. Minulý týden na stadionu koncertoval Bruce Springsteen, na začátku měsíce se tam konal Všesokolský slet. Největší příjmy by podle Slavíčka měly ale přicházet právě z fotbalu. "Ostatní akce jsou jen doplňkové," tvrdí. Po dvouletém působení však Eden opouští Bohemians 1905 a stadion také přišel o sponzora, který měl pronajatý její název. Do budoucna není vyloučeno, že by kromě Slavie mohl v Edenu působit i další fotbalový klub. "Nic bych proti tomu neměl," uvedl Slavíček.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!