Čtvrtek 2. května 2024, svátek má Zikmund

Kane řádil proti Bochumi: má první bundesligový hattrick. Čvančara nehrál

Harry Kane vstřelil druhý gól Bayernu v utkání s VfL Bochum foto: AP

Při vysokém vítězství 7:0 zazářil hattrickem. Svým prvním v německé fotbalové lize. Anglický útočník Harry Kane ke třem trefám přidal i dvě asistence, i proto Bayern udržel po pátém bundesligovém kole první místo v tabulce. V akci byli i Češi, byť zraněný útočník Tomáš Čvančara nenastoupil.
  17:48

Václav Černý z Wolfsburgu byl u porážky 0:1 v Dortmundu, kde dostal žlutou kartu.

Union Berlín bez Alexe Krále zase podlehl 0:2 Hoffenheimu v sestavě s Pavlem Kadeřábkem.

Kanonádu Bayernu odstartoval už ve čtvrté minutě Choupo-Moting, ve 13. minutě se poprvé v zápase trefil Kane a ještě do poločasu přidali branky De Ligt a Sané. Devět minut po přestávce proměnil Kane penaltu, v 81. minutě zvýšil na rozdíl šesti branek Tel a dvě minuty před koncem završil Kane svůj první hattrick v dresu bavorského klubu.

Bývalý hráč Tottenhamu se stal čtvrtým anglickým autorem hattricku v německé lize. Před ním se to povedlo Kevinu Keeganovi (prosinec 1978), Tonymu Woodcockovi (květen 1980 a duben 1982) a Jadonu Sanchovi (květen 2020). Kane navíc asistoval u branek Saného a Tela.

Za prvních pět zápasů v bundeslize dal sedm gólů. Víc jich nasázel jen Erling Haaland (8) v úvodu svého angažmá v Dortmundu v roce 2020.

Hoffenheim zvítězil na hřišti Unionu Berlín 2:0 a uspěl počtvrté v řadě. Pavel Kadeřábek za hosty odehrál téměř celý zápas. Alex Král strávil utkání na lavičce Unionu. V dresu berlínského týmu se představil italský stoper Bonucci, jenž se ve věku 36 let a 145 dní stal nejstarším debutantem v bundeslize od srpna 2002, kdy za Hannover nastoupil poprvé Carsten Linke (36 let a 326 dní). Čtvrtý Hoffenheim má 12 bodů, stejně jako třetí Lipsko a druhý Stuttgart, které mají lepší skóre. Účastník Ligy mistrů Union prohrál potřetí za sebou a je devátý.

Mönchengladbach bez zraněného útočníka Tomáše Čvančary podlehl doma Lipsku 0:1. V 75. minutě rozhodl o čtvrté ligové výhře saského klubu v řadě Werner. Mönchengladbach v lize ještě nezvítězil a je s dvěma body na 15. místě.

Dortmund doma porazil Wolfsburg 1:0 gólem Reuse z 68. minuty. Záložník Václav Černý opustil hřiště tři minuty předtím, než jeho tým inkasoval.

Brémy doma přehrály Kolín nad Rýnem 2:1 po brankách Borrého a Njinmaha. Jiří Pavlenka odchytal celý zápas a přispěl k druhé výhře v sezoně. Werder je s šesti body desátý, Kolín čeká na první tříbodový zisk a s jedním bodem se drží jen o skóre před Darmstadtem a Mohučí třetí od konce.