12. října 2015 10:39 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Němci se protrápili na Euro. Jsme jako boxer, který nedá knockout, říká Löw

Španělsko - Německo (Joachim Löw). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Španělsko - Německo (Joachim Löw). | foto: Reuters

PRAHA Postoupili na mistrovství Evropy, dokonce vyhráli svou skupinu. Joachim Löw, trenér fotbalistů Německa, však přesto není spokojený. Ani nemůže. Úřadující mistři světa jsou zvyklí na daleko větší kvalitu, než produkují v poslední době.

„Vyhráli jsme skupinu a z toho můžeme být šťastní, ale nejsem spokojený s našimi posledními dvěma zápasy,“ uvědomuje si trápení svého týmu Löw.

Němci si zdánlivě pohodovou cestu na Euro zkomplikovali na samotném konci kvalifikace. Nejprve i přes velkou převahu prohráli v Irsku 0:1 a v posledním duelu měli velké problémy s Gruzií, kterou porazili těsně 2:1.

„Jsme jako boxer, který dává rány, ale není schopný soupeře knockoutovat,“ přirovnal počínání svých svěřenců Löw. „Je to ta samá písnička. Nejdřív tři čtyři obrovské šance a pak začínají přicházet naše chyby.“

Němci měli v obou zápasech skutečně velkou převahu. Irsko přestříleli 16:5, Gruzii dokonce 29:8. Scházela jim však větší efektivita. Pětapadesátiletý trenér však způsob hry měnit nehodlá.

„Z hlediska taktiky máme pár věcí na zvážení, ale náš styl hry zůstane převážně stejný,“ stojí si za svou cestou Löw. „Nakopávat dlouhé míče do vápna není náš styl. Je lepší se tam prokombinovat.“

Do mistrovství Evropy zbývá ještě hodně času a trenér úřadujících mistrů světa věří, že dokáže se svými hráči vyladit formu a taktiku a připsat si další triumf na velkém turnaji.

„Bude těžké dostat se na úroveň našich výkonů z mistrovství světa, ale dlouhá doba na přípravu nám hodně pomůže,“ doufá Löw.

Adam Štěpánek

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!