Neděle 19. května 2024, svátek má Ivo
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Německý hrdina Gomez věří, že už ustane kritika

Sport

  11:30
GDAŇSK (Polsko) - Německý fotbalista Mario Gomez nastřílel v šesti utkáních evropské kvalifikace šest branek, přesto se na něj před startem šampionátu valila kritika. Útočník Bayernu Mnichov totiž na předešlém mistrovství Evropy i světa nedokázal ani jednou skórovat a fanoušci mu vyčítali, že nemá "zabijácký instinkt" nezbytný pro velké turnaje.

Německý fotbalista Mario Gomez foto: Reuters

Gomez jim odpověděl třemi góly v úvodních dvou zápasech šampionátu a věří, že kritika ustane. Šestadvacetiletý útočník rozhodl jedinou brankou úvodní duel s Portugalskem a ve středu pro změnu dvěma góly přemohl Nizozemce (2:1).

"Po tom gólu proti Portugalcům jsem si myslel, že už to bude jednodušší a že budu mít podporu ze všech stran. Ale nebyla to pravda. Cítil jsem na sebe ohromný tlak, bylo to pro mě extrémně těžké," řekl Gomez německým novinářům.

Když proti Nizozemcům ve 24. minutě skvěle převzal Schweinsteigerovu přihrávku a s přehledem zavěsil, ani příliš nedal najevo, jak moc si oddychl. "Běžel jsem k té oranžové zdi nizozemských fanoušků a pak jsem se otočil zpátky. Neslavil jsem, protože jsem spíš cítil takovou úlevu. Nebylo to pro mě tak jednoduché, jak si myslíte. Doufám, že teď už budu cítit podporu," přál si syn španělského otce.

Nechce být nejlepším střelcem, ale vyhrát turnaj

Gomez s třemi góly vede střeleckou tabulku Eura spolu s Rusem Alanem Dzagojevem a Chorvatem Mariem Mandžukičem, koruna pro nejlepšího kanonýra ale není jeho hlavní metou. "Nezajímám se o to, abych se stal nejlepším střelcem. Mě zajímá zisk titulu. Turnaj není o Gomezovi, ale o německém národním týmu," podotkl.

Svá slova potvrdil vzápětí, když pogratuloval jednomu ze soupeřů v tabulce kanonýrů Fernandu Torresovi ze Španělska k dvěma brankám proti Irům. "Jsem šťastný za něj. Prožíval zatraceně těžké časy. Jsme kolegové a umím si představit, čím si procházel v minulých měsících," dodal Gomez.

Autor:

Vyhrajte balíček z řady sebamed Anti-Redness
Vyhrajte balíček z řady sebamed Anti-Redness

Minulý týden jste soutěžili se sebamedem o kosmetiku pro nejmenší. Tento týden si pojďte zahrát o péči pro vás, a to konkrétně o řadu Anti-Redness,...