Sobota 2. března 2024, svátek má Anežka
130 let

Lidovky.cz

Německý lídr Hoffenheim otevře nový stadion

Sport

  19:21
SINSHEIM - Překvapivý podzimní mistr německé fotbalové ligy Hoffenheim už nebude na jaře hrát ve "vyhnanství" v Mannheimu. Bundesligový nováček v sobotu otevře nový třicetitisícový stadion v Sinsheimu, na který už dokonce prodal dvacet tisíc permanentek.

Nový stadion Hoffenheimu. foto: internet

Výstavbu stadionu za 60 milionů eur (asi 1,7 miliardy korun) financoval majitel klubu miliardář Dietmar Hopp. Při sobotním slavnostním otevření Rhein-Neckar Areny odehraje Hoffenheim exhibici s výběrem Sinsheimu.

Přestože Hoffenheim je vesnice s třemi a půl tisíci obyvateli a nový stadion stojí několik kilometrů daleko, o permanentky byl velký zájem. Policie dokonce musela uzavřít několik ulic v okolí stadionu, když šlo do prodeje posledních 1500 permanentek a k aréně se začali sjíždět lidé z okolí.

Hráči si na novém stadionu poprvé zatrénovali dnes. "Samotný stadion je klenot. Ale trávník nebyl v moc dobrém stavu. Teď musíme věřit našim trávníkářům," citovala agentura AP trenéra Ralfa Rangnicka.

Hoffenheim, který byl ještě v roce 2000 sobil v páté lize, hrál domácí zápasy podzimní části německé ligy v Mannheimu. Jeho původní stadion, pojmenovaný po majiteli Hoppovi, měl totiž kapacitu pouhých 6350 míst.

Autor: