Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Nezastavitelný Bayern si v LM připsal třináctou výhru, slavil i Liverpool

Bayern si poradil s Lokomotivem a v LM vyhrál potřinácté v řadě foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Bayernu Mnichov vyhráli i druhý zápas nového ročníku Ligy mistrů. Obhájci trofeje dnes uspěli 2:1 na stadionu Lokomotivu Moskva a v soutěži natáhli vítěznou sérii na třináct zápasů. První bod získal Real Madrid, který sice v Mönchengladbachu prohrával až do 87. minuty 0:2, pak ale dokázal vyrovnat.
  21:34

Bayern poslal do vedení ve 13. minutě Leon Goretzka. Hosté potom zahodili několik šancí a domácí toho využili k vyrovnání, o které se postaral v 70. minutě Anton Mirančuk. Lokomotiv měl poté několik velmi nadějných brejků, když ale ani jeden nevyužil, potrestal ho povedeným volejem Joshua Kimmich a v 79. minutě rozhodl o vítězství favorita.

Bavorský celek, který v minulé sezoně získal treble, vede tabulku skupiny A s plným počtem šesti bodů. Na druhém místě je se dvěma body Salcburk, který dnes remizoval 2:2 s Atléticem Madrid. Španělský celek a Lokomotiv mají po bodu.

Bayern si poradil s Lokomotivem a v LM vyhrál potřinácté v řadě

Real Madrid před týdnem nečekaně doma prohrál 2:3 s Šachtarem Doněck a i tentokrát to dlouho vypadalo, že odejde s prázdnou. Mönchengladbachu zařídil vedení dvěma góly útočník Marcus Thuram, syn mistra světa i Evropy a bývalého hráče Barcelony, kterou Real v sobotním Clásicu porazil 3:1, Liliana Thurama.

Realu se ale přesto podařilo vyrovnat a získat alespoň bod. V 87. minutě domácí obrana podcenila centr Valverdeho a Karim Benzema po Casemirově zpětné hlavičce pohotově snížil. Ve třetí minutě nastavení po takřka totožné akci hosté zásluhou Casemira srovnali.

Real tak poprvé v nové sezoně Ligy mistrů bodoval, ale v tabulce skupiny B je poslední. Dva body má Mönchengladbach s Interem Milán, který dnes proti Doněcku zahodil řadu šancí, dvakrát trefil břevno a pouze remizoval 0:0. Neporažený Šachtar je první se čtyřmi body.

Ve skupině C je po dvou kolech stoprocentní Manchester City, který zvítězil 3:0 na stadionu Olympique Marseille. Po třech bodech mají Porto a Olympiakos Pireus, jejichž vzájemný zápas vyhrál 2:0 portugalský celek. Poslední Olympique ještě neskóroval ani nebodoval.

Plný počet bodů má ve skupině D také Liverpool, který si poradil 2:0 s Midtjylandem. Do vedení poslal domácí Diogo Jota a postaral se o jubilejní 10.000 branku v historii klubu. Výhru vítěze Ligy mistrů z roku 2019 poté v nastavení zpečetil z penalty Muhammad Salah.

Na druhém místě za Liverpoolem je se čtyřmi body Bergamo, které doma s Ajaxem prohrávalo 0:2, nakonec díky dvěma gólům Duvána Zapaty vybojovalo alespoň bod za remízu 2:2. Nizozemský celek je třetí s jedním bodem a přemožitel Slavie z předkola Midtjylland je se skóre 0:6 bez bodu poslední

2. kolo základních skupin fotbalové Ligy mistrů:

Skupina A:

Lokomotiv Moskva - Bayern Mnichov 1:2 (0:1)
Branky: 70. Mirančuk - 13. Goretzka, 79. Kimmich. Rozhodčí: Kovács - Marinescu, Artene (všichni Rum.) - Hernández (video, Šp.).

Atlético Madrid - Salcburk 3:2 (1:1)

Branky: 52. a 85. Félix, 29. Llorente - 40. Szoboszlai, 47. Berisha. Rozhodčí: Hategan - Sovre, Gheorghe (všichni Rum.) - Di Bello (video, It.).

Šachtar Doněck - Inter Milán 0:0

Rozhodčí: Kabakov - Margaritov, Valkov (všichni Bulh.) - Zwayer (video, Něm.)

Mönchengladbach - Real Madrid 2:2 (1:0)

Branky: 33. a 58. Thuram - 87. Benzema, 90.+3 Casemiro. Rozhodčí: Grinfeld - Hassan, Yarkoni (všichni Izrael) - Pinheiro (video, Portug.).

FC Porto - Olympiakos Pireus 2:0 (1:0)

Branky: 11. Vieira, 85. Oliveira. Rozhodčí: Siebert - Seidel, Foltyn - Dankert (video, všichni Něm.).

Olympique Marseille - Manchester City 0:3 (0:1)

Branky: 18. Torres, 76. Gündogan, 81. Sterling. Rozhodčí: Stieler - Pickel, Gittelmann - Stegemann (video, všichni Něm.).

Bergamo - Ajax Amsterodam 2:2 (0:2)

Branky: 54. a 60. Zapata - 30. Tadič z pen., 38. Traoré. Rozhodčí: Skomina - Praprotnik, Vukan (všichni Slovin.) - Martínez (video, Šp.).

Liverpool - Midtjylland 2:0 (0:0)

Branky: 55. Jota, 90.+3 Salah z pen. Rozhodčí: Razkowski - Sijeka, Kupsik - Gil (video, všichni Pol.).