9. září 2010 11:52 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

O rezignaci jsem neuvažoval ani vteřinu, říká trenér Bílek

Michal Bílek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Michal Bílek. | foto: ČTK

PRAHA Na hlavu trenéra fotbalové reprezentace se po prohraném utkání s Litvou snesla tvrdá kritika. "O rezignaci jsem ale ani na vteřinu neuvažoval," říká ke kritice Bílek. Navíc tomuto kádru, který ostudně nedokázal porazit Litvu, věří a moc změň do dalšího utkání se Skotskem nechystá.

Situace ve skupině se po prohře s Litvou nečekaně zamotala. Českému výběru teď nezbývá nic jiného než porazit Skotsko a Lichtenštejnsko. "Momentálně nejsme v lehké pozici, ale je teprve začátek kvalifikace. Máme dost času prohru s Litvou napravit," neustále věří trenér Bílek.

Proti slabé Litvě se hráči jako Baroš nebo Rosický nedokázali prosadit. Nemluvě o výkonu Jana Poláka, který jako defenzivní štít ve středu pole naprosto selhal. Ale trenér Bílek stále sází na stejnou kartu: "Hráčům stále věřím, velké změny v kádru dělat nebudeme," řekl hlavní kouč razantně před duely se Skotskem a Lichtenštejnskem.

Tomáš Rosický (vlevo) a Jan Polák

Jiné vhodné hráče pro reprezentaci však Michal Bílek nemá kde brát. "Nenašli jsme hráče, který by mohl už nyní z jednadvacítky vyskočit do prvního týmu. A totéž platí pro ligu, lepší zde nenajdete," prohlásil Bílek.

Kde je nakonec podle Michala Bílka příčina porážky? "Chápu obrovské zklamání veřejnosti a nemůžu se divit reakcím, které moje odvolání žádají. O rezignaci jsem ale neuvažoval ani vteřinu. Já stále věřím, že tahle porážka nebyla výsledkem špatného výběru hráčů, či stanovení taktiky. Selhali jsme v koncovce, šancí na gól jsme měli dost."

"Měli jsme dvaadvacet střel, patnáct rohů, asi šest slibných šancí včetně penalty. To by za normálních okolností stačilo, ale my v tom propadli, podobně jako třeba na jaře ve Skotsku," řekl ke střelecké nemohoucnosti Bílek.

Anketa

Měl by trenér Michal Bílek odstoupit?

Ano, nemá výsledky. 1380
Ne, měl by dostat ještě čas. 406

Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní
Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní

Krkonošský národní park (KRNAP) v loňském roce navštívilo téměř 3,8 milionu lidí. Negativním dopadem masové turistiky je velké množství odpadků, které po sobě lidé v přírodě zanechávají. Dobrovolníci jich každoročně sesbírají skoro 3 tuny.

Najdete na Lidovky.cz