Neděle 4. prosince 2022, svátek má Barbora

Olomouc stáhla dvoubrankové manko a s Boleslaví vybojovala remízu

18:57
OLOMOUC - Fotbalisté Olomouce odvrátili čtvrtou porážku v nejvyšší soutěži za sebou, když v dnešním duelu 24. ligového kola remizovali s Mladou Boleslaví 2:2. Hanáci ale museli dotahovat dvoubrankové manko, poté co hosté po prvním poločase vedli po trefách Martina Nešpora a Petra Johany. Po změně stran ale Olomouc srovnala krok brankami Martina Doležala a střídajícího Jakuba Plška.

Olomouc - Mladá Boleslav. foto: ČTK

Domácí však promarnili šanci dostat se na třetí místo před Jablonec, na nějž nyní ztrácejí jeden bod. Boleslav je zatím šestá.

Sigma s Boleslaví toužila zlomit sérii neúspěchů a nechat zapomenout na pět porážek z posledních soutěžních zápasů a už v první minutě jí mohl výrazně pomoci kanonýr Ordoš. Jeho střelu z deseti metrů však stačil vyrazit boleslavský brankář Miller.

Naopak Středočeši ukázali mnohem víc efektivity: ve dvanácté minutě se rána Mareše odrazila k Nešporovi, který pohotovou hlavičkou otevřel skóre.

Stejný hráč vzápětí mohl slavit i podruhé, ale po zaváhání olomoucké obrany ztroskotal na brankáři Zlámalovi. Ten už ale ve 26. minutě nestačil na další přesnou hlavičku stopera Johany, který se prosadil po rohovém kopu a radoval se už ze čtvrté branky v sezoně. Dva gólové direkty Sigmou notně zatřásly, na jediné přímé ohrožení boleslavské branky se pak zmohl jen nepřesně střílející Hořava.

Olomoucký kouč Pivarník před druhým poločasem stáhl ze hry Ordoše a jeho nástupce Plšek se hned uvedl drzou individuální akcí. V 55. minutě stejný hráč stál na počátku gólové akce, když vysunul na zteč Javůrka a jeho centr zúročil ve snížení útočník Doležal. Sigma v ligové soutěži po 394 minutách ukončila svůj gólový půst. Vzápětí v dobré šanci selhal domácí Varadi, o vyrovnání se marně pokoušeli také svými pokusy záložníci Hořava s Pospíšilem.

Až necelých dvacet minut před koncem uspěl Plšek, který po rohovém kopu zužitkoval chytré prodloužení Doležala. Potom už měli k vítězné brance blíže hosté: Jarolím se neprosadil z trestného kopu a pak po jeho akci skóroval Nešpor, jemuž ale rozhodčí neuznali gól kvůli ofsajdu.

V hektickém závěru postupoval středopolař Štohanzl sám na Zlámala, který zachránil Sigmě bod výborným zákrokem. V poslední minutě navíc domácí ztratili vyloučeného obránce Vepřeka. Remízu však už Olomouc uhájila, Boleslav na Andrově stadionu neprohrála už v pátém utkání za sebou.

SK Sigma Olomouc - FK Mladá Boleslav 2:2 (0:2)

Branky: 55. Doležal, 71. Plšek - 12. Nešpor, 26. Johana. Rozhodčí: Paták - Moláček, Proske. ŽK: Vepřek - Jarolím, Štorhanzl, Ševinský, Zahustel. ČK: 90. Vepřek (Olomouc). Diváci: 3 137.

Olomouc: Zlámal - Koutný (69. Petr), Dreksa, Škerle, Vepřek - Pospíšil (90. Janotka), Hořava - Varadi, Ordoš (46. Plšek), Javůrek - Doležal. Trenér: Pivarník.

Mladá Boleslav: Miller - Kysela, Johana, Ševinský, Bořil - Jarolím, Ščuk - Mareš (78. Chramosta), Magera (72. Zahusttel), Štorhanzl - Nešpor (90. Ondřejka). Trenér: Minář.

FC Hradec Králové - Dukla Praha 0:3 (0:3)

Branky: 65. Borek, 74. Přeučil, 82. Pospěch. Rozhodčí: Jech - Filípek, Vlasjuk. Diváci: 3490.

Hradec: Koubek - Plašil (68. Hadaščok), Fukal, Hájek Poděbradský - Štěpán (74. Strnad), Hochmeister, Šisler, Harba - Uškovič, Kulič (58. Klapka). Trenér: Plíšek.

Dukla: Rada - Romera, Štětina, Vorel, Vrzal - Malý (78. Kalouda), Borek, Gedeon - Hašek (70. Přeučil), Pospěch, Néstor (85. Engelmann). Trenér: Kozel.