11. října 2010 12:37 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Ostrá kritika Skoty od 'zaparkovaného autobusu' v dalším duelu neodradí

Česko - Skotsko (Necid padá). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česko - Skotsko (Necid padá). | foto: ČTK

LONDÝN Ve Skotsku ještě doznívají kontroverze kolem defenzivního stylu, jakým fotbalová reprezentace hrála v pátek v Praze, vedení týmu však zdůraznilo, že od něj nehodlá ustoupit. Asistent reprezentačního trenéra Peter Houston prohlásil, že si skotští fanoušci budou muset na takový způsob hry zvyknout.

Skotové nastoupili v kvalifikačním utkání v Praze bez útočníka a prohráli 0:1. Ve skotských médiích si za tento způsob hry vysloužili ostrou kritiku. "Celá země mu (trenérovi Craigu Leveinovi) říká, že se rozhodl špatně," napsal dnes The Herald před úterním dalším kvalifikačním utkáním se Španělskem.

"I týmy jako San Marino nebo Lichtenštejnsko, které vědí, že prohrají, hrají aspoň s jedním útočníkem," řekl listu Daily Record hráč Celtiku Glasgow Marc Crosas. "Se špičkovými týmy tak musíte hrát," řekl ale skotským novinářům v neděli večer Houston. "Mám-li být brutálně upřímný, tak si skotští fanoušci budou muset asi zvyknout na to, že naše týmy se budou tímto způsobem snažit dosáhnout výsledku. ...

Když hrajeme venku v Evropě, jsme lepší jako tým protiútoků - prokázali jsme to na klubové i mezinárodní úrovni," prohlásil. Craig Levein je podle asistenta velmi silná osobnost a udělá to, co povede k výsledku. "Udělali jsme to v pátek, a když jsem se podíval na záznam utkání s čechy, musím s ním souhlasit," dodal Houston.

Skotské listy zdůrazňují, že hráči trenéra Leveina podporují, i když pochybují, že by tato podpora vydržela i po dalších neúspěšných zápasech. "Mohli jsme chodit víc dopředu a příliš snadno jsme přicházeli o míč, ale myslím, že až do gólu jsme si vedli opravdu dobře," řekl listu The Guardian záložník Steven Naismith.

"Trenér dělá na každý zápas důkladnou přípravu a ví přesně, co od nás chce," doplnil. Levein oznámí sestavu pro úterní zápas s mistry světa ze Španělska dnes večer.

ČTK

Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie
Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie

Státní zdravotní ústav (SZÚ) informoval o tom, že stravování ve školách je zastaralé a skladba jídelníčku neodpovídá současnému způsobu života. Ze studií vyplývá, že ve školních jídelnách děti nedostávají stravu, která by odpovídala doporučení výživových hodnot a liší se i gramáž porcí. Proč tomu tak je?

Najdete na Lidovky.cz